OGŁOSZENIA PARAFIALNE, ROK B, XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Radujemy się z beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.  Dziękujmy Bogu, że zyskujemy orędowników w niebie z naszej ojczystej ziemi.
  2. Rozpoczynamy kolejny rok katechetyczny i przygotowania do I Komunii Świętej /08. maja 2022r. o godz. 12.00/, Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego 15  maja 2022r. o godz. 12.00/ i do sakramentu bierzmowania. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam 26 września b.r. o godz. 12.00 na pierwsze spotkanie.
  3. W piątek, 17 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pomordowanych w Katyniu, połączona z ceremonią posadzenia Dębu katyńskiego i poświęceniem pamiątkowej tablicy. Zapraszam na tę Uroczystość w imieniu p. Dyrektor Ewy Ostrowskiej.
  4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: pp. Marii i Aleksemu Kołakowskim  oraz za ofiary bezimienne.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: numer specjalny z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej…  Jest do nabycia Kalendarz Rolników.
  7. Dnia 18.09.2021r. odbędzie się wyjazd/prawdopodobnie busem i wcześnie rano/ do Częstochowy na Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pielgrzymka dzieci do Rostkowa odbędzie się również 18 września b.r. /wyjazd o godz. 8.15/. Zapisy u p. Agnieszki Piotrkowskiej.
  8. Z racji trwającej nowenny przed 150 rocznicą objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie gościmy dziś Siostry Służki NMP Niepokalanej, które podzielą się wezwaniem Maryi z Gietrzwałdu do odmawiania modlitwy różańcowej i charyzmatem swojego Zgromadzenia.
  9. W dniu wczorajszym odbył się rajd rowerowy ministrantów /Janowiec Kościelny – Jabłonowo – Waśniewo/. Dowiedzieliśmy się dużo na temat szkoły w Jabłonowie, dojechaliśmy na miejsce zastrzelenia żołnierzy Straży Granicznej w 1939r, zwiedziliśmy ciągle ubogacaną Izę Pamięci w Waśniewie. Dziękuję p. Dyrektor Beacie Jóźwiak za zaproszenie i pomysł na trasę, możliwość zorganizowania ogniska; p. Ewie Czechowskiej za oprowadzenie i podzielenie się doświadczeniem pracy w szkole w Jabłonowie; p. Stanisławowi Szatkowskiemu; p. Krzysztofowi Piotrkowskiemu; p. Renacie Szczepkowskiej; p. Sylwii Krupińskiej; p. Małgorzacie Mosakowskiej; p. Michałowi Moszczyńskiemu. Dziękuję za pomoc utrudzonym Uczestnikom pp. Aldonie i Piotrowi Szczepkowskim.
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!