OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 05.09.2021r.

1. Dziś na Sumie adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam Asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami i ministrantów.
  2. Za tydzień 12 września beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej. Dziękujmy Bogu, że zyskujemy orędowników w niebie z naszej ojczystej ziemi.
  3. Rozpoczynamy kolejny rok katechetyczny i przygotowania do I Komunii Świętej08. maja 2022r. o godz. 12.00/, Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego15  maja 2022r. o godz. 12.00/ i do sakramentu bierzmowania. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam 26 września b.r. o godz. 12.00 na pierwsze spotkanie.
  4. W sobotę 4 września b.r. podziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony podczas Eucharystii o godz. 12.00. Dziękuję rolnikom naszej Gminy za dar Ołtarza – świece ołtarzowe! Przed Ołtarzem znajduje się ziarno na zasiew!
  5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy
    o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę
    i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: pp. Teresie i Włodzimierzowi Chmielewskim, p. Irenie Jankowskiej, p. Barbarze Pokrzywnickiej, pp. Wioletcie i Krzysztofowi Komosińskim, pp. Genowefie i Stanisławowi Szwarc, p. Marianowi Kamińskiemu  oraz za ofiary bezimienne. Dziękuję za ofiarę na Seminarium pp. Sabinie i Mariuszowi Kowalewskim oraz  pp. Lucynie i Romualdowi Moszczyńskim.
  7. Dziś w Gościu Niedzielnym:  Jak nauczyć się karmić Bogiem? Depresja – choroba, z której można wyjść…
  8. Dnia 18.09.2021r. odbędzie się wyjazd/prawdopodobnie busem i wcześnie rano/ do Częstochowy na Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pielgrzymka dzieci do Rostkowa odbędzie się również 18 września b.r. /wyjazd o godz. 8.15/. Zapisy u p. Agnieszki Piotrkowskiej.
  9. W najbliższą niedzielę z racji trwającej nowenny przed 150 rocznicą objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie Siostry Służki NMP Niepokalanej podzielą się wezwaniem Maryi z Gietrzwałdu do odmawiania modlitwy różańcowej i charyzmatem swojego Zgromadzenia.
  10. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP, ks. bp Piotr Libera zarządził w dniu dzisiejszym zbiórkę do puszek na wsparcie Afgańczyków.
  11. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!