OGŁOSZENIA PARAFIALNE, V NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK C, 15.05.2022r.

1.      Dziś w naszej parafii Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dziękuję Rodzicom, Babciom, Dziadkom, Rodzicom Chrzestnym, Nauczycielom i Wychowawcom, Dyrekcji Szkół, p. Agnieszce, p. Katarzynie, p. Elżbiecie, p. Wojciechowi. P. Piotrowi za przygotowanie tej Uroczystości. Dziękuję za dar Ołtarza – gong. Dzieci zapraszam na Biały Tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

2.      Trwa Okres Wielkanocny, przypominam o obowiązku spowiedzi i przyjmowania Komunii Świętej w tym czasie!

3.      Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30, a w niedzielę o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam na to piękne nabożeństwo!!!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę
 i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na kostkę wokół Kościoła: p. Krystynie Szczepańskiej, pp. Jolancie i Wojciechowi Kwiatkowskim. Dziękuję dzieciom, które przystąpiły do I Komunii Świętej za włączenie się w akcję Dzieci Komunijne- Dzieciom Misji. Dzieci ofiarowały 617 zł. Bóg zapłać!!!

5.      Próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa!

6.      Ukończyliśmy prace nad mogiłą, upamiętniającą Zmarłych, których szczątki zostały wydobyte w czasie budowy Kościoła  i przeniesione na cmentarz. Dziękuję p. Robertowi Antczakowi, p. Grzegorzowi Nowakowskiemu – firmie NOW-KAM, Fundatorom Krzyża, Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kamienną tablicę!

7.      W sobotę, 21 maja br. godz. 10.00 odbędzie się III Powiatowa Senioriada Sportowo – Rekreacyjna. Zapraszamy wszystkich aktywnych Seniorów/50+/ na stadion w Kucach. Zapisy w Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym!

8.      Pan Rafał Pyra dziękuję za pomoc i wsparcie. Wrócił szczęśliwie z Ukrainy, dostarczył potrzebne środki do życia Polakom tam mieszkającym. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel/zbiórka do puszek/ – 1830 zł.

9.       W Gościu Niedzielnym: o kanonizowanym Karolu de Foucauld; o zamachu na Jana Pawła II w kolejną rocznicę. Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

10.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

11.  W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Marianna Szczepkowska, pogrzeb odbył się w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…