OGŁOSZENIA PARAFIALNE, V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK C, 03.04.2022r.

1. Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – ulicami naszej parafii –  w piątek, 08 kwietnia o godz. 17.00. Rozpoczniemy Eucharystią w intencji Parafian. Proszę Druhów Strażaków, aby czuwali nad bezpieczeństwem. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Dziękuję za modlitewne skupienie w czasie rekolekcji i wspólną modlitwę.
  2. Od dziś krzyże w Kościele pozostają zasłonięte aż do zakończenia Liturgii Wielkiego Piątku. To znak, że wkraczamy w ostatni okres Wielkiego Postu – Męki Pańskiej.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy i wysłuchamy Męki Pańskiej!
  4. W czasie nabożeństw zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na kostkę wokół Kościoła: p. Zbigniewowi Krajewskiemu, pp. Marii i Aleksemu Kołakowskim, p. Grażynie Słabuszewskiej. Pod chórem możemy złożyć ofiarę do skrzynki na kwiaty do Grobu Pańskiego!
  6.  Przed Ołtarzem znajduje się Drzewko Dobroci, na którym wieszamy listki; Jeden dobry uczynek to jeden zielony liść! Dziękuję Dzieciom za dobre uczynki!!!
  7. Prace na Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zgłaszamy do dziś w SOK na karcie zgłoszeń i dostarczamy je do Kościoła. Ogłoszenie wyników 10 kwietnia o godz. 10.00 podczas Mszy Świętej w Kościele! Palmy, które już dotarły możemy podziwiać w bocznym Ołtarzu!
  8. Tydzień temu Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym, a dziś Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym i Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie – Grabowie po Mszach Świętych będą sprzedawać Palmy i Stroiki Wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie na leczenie dla Julki Wojnar!!!
  9.  W Gościu Niedzielnym: 115 tys. dzieci z Ukrainy zaczęło naukę w polskich szkołach; Jak ukarać Putina?; Karol Okrasa o obżarstwie…
  10. Przypominam, że w czwartki adorujemy Pana Jezusa od godz. 16.00. Możemy skorzystać w tym czasie z sakramentu pokuty!
  11. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!