OGŁOSZENIA PARAFIALNE, V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU,ROK B, 21.03.2021r.

1. Dziękuję za modlitewne skupienie w czasie rekolekcji wielkopostnych, obecność i świadectwo wiary w tym trudnym czasie.
  2. Od dziś Krzyże w Kościele pozostają zasłonięte aż do zakończenia Liturgii Wielkiego Piątku. To znak, że dzisiejsza niedziela wprowadza nas w ostatni okres Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej.
  3. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i zapraszam do wspólnej modlitwy. Jest to  Dzień Świętości Życia!!!
  4. W  piątek – 26 marca, Droga Krzyżowa tylko o godz. 17.30. Wiemy, że ta ostatnia Droga Krzyżowa miała zawsze inny charakter, modliliśmy się na zewnątrz, na ulicach naszej parafii. W wyniku obostrzeń jest to niemożliwe! Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy i wysłuchamy Męki Pańskiej! Misterium tej niedzieli wprowadzi nas w największe tajemnice naszego zbawienia.
  6.  Przy gazetowniku pod chórem możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
  7. Gmina Janowiec Kościelny , Samorządowy Ośrodek Kultury i nasza parafia organizują konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Zgłoszenia należy dokonać na karcie zgłoszeń w SOK. Palmę trzeba dostarczyć do dnia 26 marca 2021r. do Kościoła. Wyniki i wręczenie nagród 11 kwietnia o godz. 10.00 po Mszy Świętej!!! Regulamin konkursu dostępny na stronie www.janowiec.com.pl
  8. Nowe dywaniki w prezbiterium ( za i przed Ołtarzem, dywanik pod gong i dzwonki) oraz dywanik w zakrystii to dar Dzieci , które odnowiły przyrzeczenia Chrztu Świętego. Bóg zapłać Rodzicom! Zakupiliśmy też nowy klęcznik z siedziskiem.
  9. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i za ofiary na Kościół!
  11. Przypominam o  Drzewku Dobroci. Jeden dobry uczynek to jeden zielony listek, który na tym drzewku zawieszamy! Dziękuję dzieciom, które to już zrobiły!
  12. W czwartki adorujemy Pana Jezusa od godz. 16.00. Zapraszam na modlitwę w ciszy i w skupieniu.
  13. Dziś w Gościu Niedzielnym: Dlaczego młodzi odchodzą od wiary?; Czternaście medytacji – osobistych spojrzeń na Drogę Krzyżową…
  14. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

POMOC DLA ANTOSIA!!!

Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelny włączył się w akcję pomocy dla Antosia Prusika przygotowując palmy wielkanocne, które będą sprzedawane tydzień przed Niedzielą Palmową – 21.03.2021r. po każdej Mszy Świętej. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Antosia, zamieszkałego w Tatarach. Chłopiec urodził się z zanikiem kości promieniowej w obu rączkach, z agenezją nerki lewej i małopłytkowością. Operacja rączek Antosia została wyceniona na kwotę 400 tysięcy złotych.

Wspólnie pomogliśmy Lence, pomóżmy Antosiowi. Ofiara za palmę – dobrowolna.

Do akcji dołączają:

–  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym,
21 marca uczniowie zorganizują kiermasz palm, a 28 marca stroików wielkanocnych!!!

– Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie – Grabowie, 21 marca uczniowie przygotowali palmy! ZAPRASZAMY!!!