OGŁOSZENIA PARAFIALNE, VI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 12.02.2023r.

1.      Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie  dziś /12.02.2023r./ o godz. 13.00! Spotkanie odbędzie się na plebanii!

2.      Po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler, meble w Zakrystii i w kancelarii oraz za ofiary na ogrzewanie Kościoła.  Bóg zapłać!

4.       W Gościu Niedzielnym: dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi , które chcą wypisać się z katechezy…

5.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

6.      W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Elżbiety Szczepkowskiej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…              Jesteśmy świadkami ogromu cierpienia, jakie w tych dniach spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii. W związku z tym proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę również, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego br. podczas wszystkich Mszy Świętych odprawianych w kościołach i kaplicach Diecezji Płockiej, dołączono do modlitwy wiernych specjalne wezwanie w tej intencji. Niech miłosierny Bóg wspomoże wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.

                 Ponadto, zgodnie z Apelem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 8 lutego br. dotyczącym przeprowadzenia zbiórki ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, chciałbym, aby nasza Diecezja włączyła się w to szlachetne dzieło miłosierdzia. Polecam zatem, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r. we wszystkich wspólnotach parafialnych przeprowadzić kwestę do puszek. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapałać za życzliwość w tej ważnej sprawie!

Płock, dnia 8 lutego 2023 r.                                                       Ks. Bp Szymon Stułkowski