OGŁOSZENIA PARAFIALNE, WIELKANOC, ROK C, 17.04.2022r.

 1. Umiłowani Diecezjanie i Goście z Ukrainy przebywający na terenie naszej Diecezji! „Wiara nie uwalnia nas od udręk życia, ale pozwala nam przejść przez nie w zjednoczeniu z Bogiem w Chrystusie, z wielką nadzieją, która nie zawodzi…”  Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2022

         Powoli wychodzimy z bolesnego doświadczenia pandemii, ale przeżywamy niestety tegoroczną Uroczystość Paschalną w cieniu okrutnej wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystkich nas bardzo niepokoi obecna sytuacja. Potrafiliśmy jednak mimo wszystko otworzyć nasze serca na pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, za co serdecznie dziękuję! Kochani moi, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia paschalne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, będzie dla nas wszystkich umocnieniem wiary i mimo wszelkich trudności źródłem prawdziwej radości. Życzę także pokoju serca, niegasnącej nadziei i doświadczenia Bożej miłości w naszej niełatwej codzienności. Zapewniam Was wszystkich o mojej nieustannej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo.                                                                 Płock, Pascha A. D. 2022 Wasz Biskup Piotr

 • Drodzy Parafianie i Goście!!!  Jezus wychodząc z grobu przekracza wszelkie granice. Uwalnia nas od lęku przed śmiercią, tym samym od jakichkolwiek innych lęków: chorobą, nieszczęściem, niezrozumiałym cierpieniem, krzywdą, konfliktem i wojną. Pozwala też przekraczać granice w życiu religijnym i zwyciężyć grzech. Zmartwychwstały daje nam moc i nadzieję na zwycięstwo. Wszystkim Zgromadzonym, Parafianom, Gościom, Grupom Parafialnym, Urzędom, Instytucjom, Ośrodkom, Druhom Strażakom błogosławieństwa Bożego, zdrowia i upragnionego pokoju!!!
 • Serdecznie dziękuję za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulcowi, Stowarzyszeniu Bene Fide. P. Agnieszce Kosakowskiej za baranki, Rodzinie pp. Ambrozińskich za wiązanki kwiatów na Ołtarz, dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lektorom, Ministrantom, Asyście Procesyjnej, Iskierkom za udział w Liturgii, OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe za wartę, Wszystkim, którzy czuwali i adorowali Najświętszy Sakrament i za udział w Triduum Paschalnym!!!
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Wysłuchamy listu ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Ofiary przeznaczone będą na cele edukacyjne.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę
  i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na kostkę wokół Kościoła: p. Annie Jabłonowskiej, pp. Teresie i Piotrowi Jabłonowskim, p. Bogumile Słabuszewskiej, pp. Ewie i Piotrowi Szczepkowskim, pp. Agnieszce i Robertowi Antczak. Dziękuję p. Piotrowi Szczepkowskiemu i Andrzejowi Szczepkowskiemu za odnowienie krzyża misyjnego przy Kościele! Dziękuję za wykonaną pracę na wieżach naszego Kościoła/wiatr uszkodził jeden właz/. Imiennie i bezimiennie wszystkim za wszelką pomoc –  Bóg zapłać!
 •  W Gościu Niedzielnym: w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni; teksty dotyczące Zmartwychwstania i istoty Świąt Wielkanocnych…
 • Trwa Akcja Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy. Miejsce: Wiata ZGK Janowiec Kościelny do 15.05.2022r.
 • W dniu 23 kwietnia br. odbędzie się 1 Przełajowy Bieg im. prof. Ryszarda Juszkiewicza. Start: godz.10.00, Szczepkowo Skrody – plac rekreacyjny. W programie bieg w różnych kategoriach, ognisko, kiełbaski. Rejestracja: SOK w Janowcu Kościelnym.
 • Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
 • ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Angelika Skierska, panna par. tut. i Sławomir Warmiński, kawaler par. Wniebowzięcia N.M.P. w Rychnowie. Zapowiedź 2.
 • W minionym tygodniu odszedł do Pana +Wacław Wasiłowski. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz.13.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…