OGŁOSZENIA PARAFIALNE, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, ROK B, 16.05.2021r.

1.  Nabożeństwo majowe w Kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W soboty zaś o godz. 8.30, a w niedzielę o godz.12.00. Przypominam, że w każdy czwartek możemy adorować Pana Jezusa od godz. 16.00.
  2. W miniony piątek zakończył się „Biały Tydzień”. Dzieci pięknie uczestniczyły w nabożeństwach. Dziękuję Rodzicom, Babciom, Dziadkom i p. Agnieszce. Dziękuję za dar Ołtarza – pozłacany trybularz z łódką oraz za dar serca dla dzieci w krajach misyjnych –
    425 zł. Bóg zapłać!
  3. Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Komendant Gminny ZOSP RP w Janowcu Kościelnym i Prezes OSP Janowiec Kościelny serdecznie zapraszają  na uroczystości związane z obchodami 100-lecia Jednostki OSP w Janowcu Kościelnym oraz Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka, które odbędą się 16 maja 2021r. Uroczystość rozpocznie się zbiórką jednostek OSP przed Kościołem o godz.15.30. Następnie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Strażaków o godz.16.00. Gratulacje dla Wszystkich Druhów Strażaków i podziękowania za Ich służbę, poświęcenie i trud.
  4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na cele remontowe i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła p. Mariannie Szczepkowskiej i p. Irenie Bonalskiej oraz za ofiary bezimienne.
  6. Przypominam, że po spotkaniu Rady Parafialnej uzgodniliśmy, iż praca wokół Kościoła będzie wykonana w całości: kostka i płyty przed wejściem do Kościoła. Płyty trzeba zakupić i dodać koszt położenia. Ufam i liczę na wsparcie!
  7. Ukazał się komunikat Ks. Bpa Piotra Libery dotyczący Bożego Ciała. Wynika z niego, że po odpowiednich ustaleniach i zachowaniu obowiązujących obostrzeń procesja może się odbyć!!!
  8. Dziś w Gościu Niedzielnym: O beatyfikacji Franciszka Marii od Krzyża, dlaczego jest On dobrym patronem na dzisiejsze czasy? Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym
  9. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +ks. Józefa Kamińskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Dziękuję za modlitwę, wszelką pomoc i obecność: Pocztom Sztandarowym OSP Janowiec Kościelny oraz naszych Szkół. Dziękuję za troskę o stół na plebanii Parafianom i Gronu Pedagogicznemu. Dziękuję za słowa pożegnania, płynące z serca!!! Dziękuję Ministrantom!!! Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
  11. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Paweł Malinowski, kawaler parafii tutejszej i Malwina Kryźba, panna parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marwałdzie. Zapowiedż 2.

Kamil Chmielewski, kawaler z parafii Janowo i Ewelina Kalinowska, panna par. tut. Zapowiedż 2.

Jeśli znane są przeszkody, które uniemożliwiają zawarcie tych związków, proszę poinformować kancelarię parafialną!!!