OGŁOSZENIA PARAFIALNE, X NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 06.06.2021r.

1.  Nabożeństwo czerwcowe w Kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W soboty zaś o godz. 8.30, a w niedzielę o godz.12.00.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, procesja odbywa się /z racji na prace wokół Kościoła/ wewnątrz świątyni i zakończy się w czwartek poświęceniem ziół i kwiatów. Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie Ołtarzy: OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe   i za czuwanie nad bezpieczeństwem/przy tej okazji również Policji/, Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Janowcu Kościelnym, p. Szulc z Rodziną i pp. Wrzeszczyńskim. Dziękuję Asyście Procesyjnej, ministrantom, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatkami. Przypominam, że w każdy czwartek możemy adorować Pana Jezusa od godz. 16.00.
  3. Dziś o godz. 14.00 odbędzie się II część poświęcenia pól. Święcenie rozpocznie się  od Pokrzywnicy, Szczepkowo Zalesie, Szczepkowo Pawełki, Bukowiec, Piotrkowo, Żabino, Sowy, Cygany, Kołaki, Leśniki. Ofiary złożone przy święceniu pól przeznaczone będą na prace remontowe Kościoła.
  4. W dniach 16-18. 06. 2021r. odbędzie się zbiórka odpadów elektrośmieci dla Antosia Prusika! Miejsce zbiórki – plac przy OSP.
  5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: Nowa Wieś Dmochy, Krajewo Małe i Krajewo Wielkie, Stare Połcie,  p. Zofii Durskiej, p. Jadwidze Bielasta, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim, pp. Katarzynie i  Pawłowi Kowalewskim, pp. Ewie i  Piotrowi Szczepkowskim, pp.  Teresie i Krzysztofowi Smolińskim, pp. Iwonie i Andrzejowi Chmielewskim, pp. Joannie i Michałowi Chmielewskim, pp. Joannie i Maciejowi Szczepaniak, pp. Irminie i Piotrowi Chmielewskim, pp. Lucynie i Romualdowi Moszczyńskim, p. Jadwidze Komorowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu z Rodziną, p. Kazimierzowi Florczyk, pp. Krystynie i Romualdowi Oman, pp. Bogumile i Leszkowi Dunajskim, p. Barbarze Zembrzuskiej  oraz za ofiary bezimienne. Dziękuję za ofiary składane przy okazji poświęcenia pól. Dziś możemy wesprzeć ofiarami do puszek budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  7. W ramach Gminnych Obchodów Dni Rodziny dnia 13 czerwca b.r. odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Czcigodnych Jubilatów zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00!!!
  8. Dziś w Gościu Niedzielnym: Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?; Medytacje Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata … Ukazał się nowy numer miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym…
  9. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Joanna Kownacka, panna par. tut. i Tomasz Waśkiewicz, kawaler z parafii bł. Bolesławy Lament w Nidzicy. Zapowiedź 2.

Magdalena Moszczyńska, panna par. tut. i Jarosław Moszczyński, kawaler par. tut. Zapowiedź 2.

Aleksandra Dłuska, panna par. tut. i Mariusz Łochnicki, kawaler parafii bł. Bolesławy Lament w Nidzicy. Zapowiedź 1.

Jeśli znane są przeszkody uniemożliwiające zawarcie związku małżeńskiego proszę poinformować kancelarię parafialną!!!