OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 20.06.2021r.

1. Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela będziemy obchodzić 27 czerwca b.r. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Andrzej Leleń z Płocka. Zapraszam Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, ministrantów, lektorów, dzieci sypiące kwiatkami i wszystkich wiernych Parafian oraz Gości. Tego samego dnia wieczorem/ok.18.00 – 18.15/ przybędą do nas pątnicy XIII Pieszej Pielgrzymki z Makowa Maz. do Gietrzwałdu. Po noclegu wczesnym rankiem o godz. 6.00 odprawią Mszę Świętą i wyruszą na szlak pielgrzymkowy. Natomiast 01.08.2021r. przybędą do nas na nocleg pątnicy 38 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  2. W piątek 25 czerwca o godz. 8.30 – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w czwartek w czasie Adoracji Pana Jezusa od godz. 16.00 i bezpośrednio przed Mszą Świętą w piątek. Dzieci, które zbierały pamiątki uczestnictwa we Mszy Świętej proszę, aby za tydzień przyniosły je do Kościoła.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to połowa zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii. Ks. Bp Piotr Libera z dniem dzisiejszym odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w Niedziele i święte nakazane.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: pp. Edycie i Marcinowi Wesołowskim, pp. Ryszardzie i Józefowi Lipińskim, Jadwidze i Tadeuszowi Leśnikowskim, pp. Teresie i Kazimierzowi Zielińskim, pp. Kamili i Kamilowi Chmielewskim, p. Jadwidze Rogozińskiej, pp. Beacie i Andrzejowi Zielonka, pp. Ewie i Kazimierzowi Płoskim, p. Annie Zbyczyńskiej, p. Sławomirowi Karpińskiemu, Rodzinie pp. Miecznikowskich, pp. Monice i Krzysztofowi Szypulskim, pp. Jadwidze i Czesławowi Grochala, pp. Bożenie i Janowi Kobus oraz za ofiary bezimienne.. Serdeczne podziękowania za konserwację nowego ogrodzenia przy plebanii Rodzinie pp. Szczepkowskich. Nowożeńcom Magdalenie i Szymonowi Kowalskim dziękuję za kwiaty, które ofiarowali po swoim ślubie.
  5. Dziękuję Opiekunom Scholii: p. Judycie z mężem Pawłem i Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu ogniska dla ministrantów i Iskierek oraz za całoroczną, piękną służbę Panu Bogu. Dziękuję również p. katechetce – p. Agnieszce.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: dodatek – tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami… Dla najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa!!!
  7. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, wszystkim Ojcom – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!