OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 19.06.2022r.

1.      Zapraszam na  nabożeństwo czerwcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30, a w niedzielę o godz. 12.00!

2.      Dziękuję za  przygotowanie Ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała: OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe, Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Janowcu Kościelnym, p. Marii Szulc z Rodziną, Rodzinie pp. Wrzeszczyńskich. Dziękuję  Asyście procesyjnej, ministrantom, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatkami; Druhom Strażakom, Policji czuwającym nad bezpieczeństwem! Dziękuję za kwiaty do Kościoła Rodzinie pp. Ambrozińskich! Zapraszam na oktawę Bożego Ciała i procesję na Mszy Świętej o godz. 17.00 aż do czwartku, kiedy to poświęcimy zioła i kwiaty!

3.      W poniedziałek będziemy przeżywać w naszej parafii DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY. Zapraszam do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu dzieci, młodzież, rodziny i grupy parafialne! Natomiast w piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam na Mszę Świętą z racji zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Klaudii i Patrykowi Długokęckim! Dziękuję za ofiarę na odnowienie Chrzcielnicy: pp. Ewie i Piotrowi Szczepkowskim, pp. Marzenie i Zdzisławowi Podowskim! Dziękuję za ofiary kolędowe!!!

5.      Dziś o godz. 14.00 odbędzie się poświęcenie pól /druga część/: Pokrzywnica, Szczepkowo Zalesie, Szczepkowo Pawełki, Sołdany, Bukowiec, Piotrkowo, Żabino, Sowy, Cygany, Kołaki, Leśniki/Msza Święta będzie sprawowana 06 października o godz. 16.30/. Ofiary złożone przy święceniu pól przeznaczone będą na prace remontowe. Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone na Msze Święte i za ofiarę na kostkę od mieszkańców Nowej Wsi Dmochy, Krajewa Małego i Wielkiego!

6.       W Gościu Niedzielnym: o adoracji Najświętszego Sakramentu, lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i  z Internetu. Dla najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa! Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

7.      Organizujemy pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu, która odbędzie się 26 sierpnia. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 7.30. Ilość miejsc ograniczona/ do 30 osób/. Zapisy w kancelarii parafialnej!

8.      W sobotę 25 czerwca br. w Jabłonowie –  Dyby o godz. 11.00 odbędzie się XX Seminarium Historyczne „Pierwsi wśród Równych zawsze Wierni Rzeczypospolitej”. Natomiast w nasz odpust 26 czerwca  o godz. 15.00 w Kościele odbędzie się IX Festiwal Piosenki Religijnej” – Do Ciebie te słowa i nuty ślę” ! Serdecznie zapraszam! Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Tadeusz Kozłowski, Oficjał Sądu Biskupiego w Płocku!

9.      Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Janowiec Kościelny serdecznie zaprasza do udziału w Festynie Charytatywnym podczas ostatniego meczu A Klasy 2021/2022 dziś o godz. 12.00 na Stadionie w Kucach. Przewidziano wiele atrakcji. Festyn organizowany jest na rzecz chorej Julii Wojnar!!!

10.  Dnia 14 lipca przy Ośrodku Zdrowia w Janowcu Kościelnym w godz. 16.30 – 18.00 odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. Obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje na plakacie.

11.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Wszystkim OJCOM  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY, 20.06.2022r.

7.45 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.00 Msza Święta w intencji Parafian

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

9.00 – 10.00 – Smolany, Kukiełki, Szczepkowo Pawełki, Sołdany

10.00- 11.00 – Szczepkowo Borowe, Piotrkowo

11.00 – 12.00- Nowa Wieś Dmochy

12.00 Anioł Pański

12.00-13.00 – Krajewo Wielkie i Małe, Kuce

13.00 – 14.00 – Janowiec, Janowiec Zdzięty, Janowiec Szlachta

14.00-15.00 – Młode Połcie, Stare Połcie

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań kapłańskich i zakonnych