OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 03.07.2022r.

1.      Dziś na Sumie adoracja i procesja eucharystyczna z racji I Niedzieli miesiąca! Zapraszam Asystę procesyjną, ministrantów, lektorów, dzieci sypiące kwiatkami! Serdecznie dziękuję za obecność na Sumie odpustowej i podczas IX Festiwalu  Piosenki Religijnej” – Do Ciebie te słowa i nuty ślę”! Laureatom i uczestnikom – Gratulujemy!!!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół: na odnowienie Chrzcielnicy: p. Zbigniewowi Krajewskiemu, pp. Agnieszce i  Tomaszowi Podowskim i  na kostkę wokół Kościoła Nowożeńcom: pp. Angelice i Sławomirowi Warmińskim! Młodym Małżonkom dziękuję również za kwiaty na Ołtarz!

3.       W Gościu Niedzielnym: Szczera rozmowa z papieżem; Wiara i wątpliwości! Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

4.      Organizujemy pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu, która odbędzie się 26 sierpnia. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 7.30. Ilość miejsc ograniczona/ do 30 osób/. Zapisy w kancelarii parafialnej!

5.      Dnia 14 lipca przy Ośrodku Zdrowia w Janowcu Kościelnym w godz. 16.30 – 18.00 odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. Obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje na plakacie.

6.       Przypominam o zapisach na nocleg pątników warmińskich/1 sierpnia/; do tej pory pięć Rodzin wyraziło taką gotowość i przyjmą 26 osób! Dziękuję Parafianom za miłe przyjęcie pielgrzymki z Makowa Maz., za posiłek i napoje! Dziękuję Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowemu BENE FIDE za przygotowanie miejsc na nocleg!

7.      Dzieci, które mają komplet pamiątek z niedzielnych Mszy Świętych, proszę, aby odebrały nagrody w zakrystii! Gratulujemy Marlenie Jastrzębowskiej, Marii Kowalewskiej, Dominikowi Murzynowskiemu, Aleksandrowi Gąsiorowskiemu i Michałowi Wiśniewskiemu!!!

8.      Dziś jeszcze nad jeziorkiem miejskim w Nidzicy odbędzie się STREFA MOCY!!! Będzie to kolejny przystanek ogólnopolskiej trasy mobilnych, plenerowych rekolekcji z PASJĄ do ludzi i Boga. Widowisko religijne na wielkiej scenie z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem. Świadectwa, konferencje i uwielbienie oraz modlitwa wstawiennicza. Atrakcje dla najmłodszych, poczęstunek i piękna muzyka!

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje: dzieciom, młodzieży, studentom, nauczycielom i wychowawcom  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

10.  Zapowiedzi przedmałżeńskie: Emilia Aleksandra Bojkowska, panna z parafii św. Wojciecha w Tyrowie i Dariusz Ambroziński, kawaler z naszej parafii. Zapowiedź 1.