OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 12.07.2020 r.

1. Dziękuję przedstawicielom poszczególnych grup i delegacjom za życzliwe przyjęcie oraz powitanie w czasie Ingresu; Asyście procesyjnej, Druhom strażakom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami za obecność.
  2. Nadal obowiązuje noszenie maseczek, jeśli nie jesteśmy w stanie zachować dwumetrowego dystansu od innych osób.
  3. Ponawiam swoją prośbę o zgłoszenia chorych, którzy chcą przyjąć kapłana z Komunią Świętą w I piątki miesiąca.
  4. Zbliża się 39 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę pod hasłem „Stawiam na Maryję”. W tym roku z racji pandemii każdego dnia pielgrzymuje tylko jedna grupa w ustalonej kolejności („sztafeta” bez noclegów). Nasza grupa miedziana pielgrzymować będzie 09 sierpnia. Zapraszam do duchowego pielgrzymowania – otrzymaliśmy trzy Modlitewniki Duchowego Pielgrzyma.
  5. Jutro 13 lipca zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Rozpoczniemy Mszą Świętą, odmówimy różaniec, następnie procesja ze świecami wokół Kościoła
    i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 w łączności z Częstochową.
  6. Przypominam o naszym dzisiejszym, obywatelskim obowiązku wobec Ojczyzny.
  7. Informuję, że do 04 sierpnia br. mamy czas na złożenie wniosku o dofinansowanie pracy przy chodniku wokół naszego zabytkowego Kościoła. Działania w tym kierunku zostały już podjęte. Dziękuję za wszelką pomoc!
  8. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do Kościoła przez Panią Danutę Rzezak.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: św. Józef – patron na trudne czasy; Jak żyć z pandemią – radzi wirusolog; Czy można orzec nieważność małżeństwa, ponieważ narzeczeni nie kochali się naprawdę?
  10. W miniony wtorek odszedł do Pana +Zygmunt Malinowski, zam. Kukiełki. Pogrzeb odbył się w Nidzicy. Wieczny odpoczynek…
  11. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, przeznaczone na prace remontowe.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Adam Krajewski, kawaler parafii tutejszej i Patrycja Łaszczych, panna parafii N.M.P. Królowej Polski w Napiwodzie (zapowiedź 1). Ktokolwiek wie o istnieniu przeszkód między tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować kancelarię parafialną.