OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 18.07.2021r.

1. Za tydzień, w niedzielę 25 lipca b.r. po każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będziemy modlić się za kierowców o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze za wstawiennictwem św. Krzysztofa. Zwyczajem lat ubiegłych ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Msze Święte w intencji kierowców!!!
  2.  Trwają zapisy na 40 Płocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka nie odbędzie się w tradycyjnej formie ze względów bezpieczeństwa/będzie miała charakter sztafety/.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii. Ks. Bp Piotr Libera z dniem 20 czerwca b.r. odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w Niedziele i święta nakazane.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła:  Rodzinie pp. Borkowskich, p. Irenie Duchna, p. Marii Januszewicz, p. Teresie Szczepkowskiej, p. Henrykowi Gołębiewskiemu, p. Sławomirowi Śliwka, pp. Mariannie i Czesławowi Moszczyńskim, pp. Monice i Grzegorzowi Ławickim. pp. Kamili i Michałowi Nowosielskim, p. Krystynie Załoga oraz za ofiary bezimienne.
  5. Dziś w Gościu Niedzielnym: Prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania Kościołów w Kanadzie; Pacjent Franciszek… Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym…
  6. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń i tym, którzy mają wakacje – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
  7. Zamówiony katafalk dotarł już do naszego Kościoła. Znajduje się w kaplicy Matki Bożej. Wstawiliśmy nowe szyby do drzwi w Zakrystii i stopkę chroniącą przed ponownym stłuczeniem. Został zakupiony nowy statyw do mikrofonu. Na cmentarzu od wczoraj znajduje się boks na sztuczne kwiaty z podstawą gipsową. Dziękuję p. Robertowi Antczakowi, p. Jackowi Moszczyńskiemu/Przedstawicielom OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe/, p. Zbigniewowi Mróz za tę pracę i poświęcony czas.
  8. ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Przemysław Chmielewski, kawaler par. tut. i Jessica Józefowicz, panna par. Stupsk. Zapowiedź 2.

UWAGA!!!

Dnia 31 lipca b.r. Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Bene Fide we współpracy z księdzem proboszczem organizuje Rodzinną Pielgrzymkę autokarową do  Świętej Lipki. Koszt wyjazdu -60 zł od osoby – w cenę wliczony jest transport oraz ubezpieczenie. Wyjazd o godz. 9.30!

Natomiast dnia 8 sierpnia b.r., czyli w nasz Odpust Przemienienia Pańskiego  ksiądz proboszcz wraz z Bene Fide zapraszają na I Festyn Parafialny, który odbędzie się na parkingu przy Kościele w Janowcu Kościelnym. W programie przewidziane są atrakcje dla dzieci, w tym: gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, loteria fantowa i wiele innych. Dla dorosłych kawiarenka, kiermasz ciast i swojskiego jadła. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na prace remontowe wokół Kościoła. Mile widziani sponsorzy. Wszystkich zainteresowanych udzieleniem wsparcia proszę o kontakt z przedstawicielami Stowarzyszenia.