OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.07.2020 r.

1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie o godz. 12.00 Adoracja i procesja Eucharystyczna. Zapraszam Asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, ministrantów i wszystkich Parafian oraz Gości.
  2. Sierpień jest miesiącem wpisanym w historię naszego narodu. Będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, cudu nad Wisłą, święto Wojska Polskiego, ale także piękne i bardzo ważne uroczystości ku czci Matki Bożej. Sierpień jest też miesiącem trzeźwości. Zachęcam do abstynencji, można podjąć ten trud polecając Bogu ludzi uzależnionych. Księga Trzeźwości znajduje się na stoliku pod chórem.
  3. Trwają zapisy na 39 PPDP na Jasną Górę. Pątnicy będą pielgrzymować na zasadzie sztafety bez noclegów i każdego dnia tylko jedna grupa w wyznaczonej kolejności. Zapraszam pielgrzymów duchowych do zapisywania się na listę oraz na Apele Jasnogórskie w naszej świątyni od 01.08. do 14.08 o godz. 20.30.
  4. W sobotę 01 sierpnia br. między godz. 18.00 a 19.00 powitamy 50 pątników 37 Warmińskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Ksiądz Przewodnik prosił, aby nasza gościnność opierała się na odpowiedzialności i zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, a więc bądźmy w maseczkach, przygotujmy kanapki w torebkach foliowych, napoje w butelkach. Zapewniłem, że nasza parafia, jak i plebania są dla utrudzonych pielgrzymów otwarte.
  5. Przypominam o noszeniu maseczek podczas nabożeństw, jeśli nie jesteśmy w stanie zachować dwumetrowego dystansu od innych osób.
  6. Dziś po każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie pojazdów oraz kierowców. Ofiary, składane przy tej okazji będą przeznaczone na Msze Święte. odprawiane w intencji kierowców o rozważne i bezpieczne prowadzenie pojazdów. Trwają żniwa, uważajmy również w czasie pracy na drogach.
  7. W kancelarii jest już kalendarz na 2021 rok, w którym możemy zapisywać intencje.
  8. Gmina, Samorządowy Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Bene Fide” serdecznie zapraszają na IV letni turniej szóstek, podczas którego będzie prowadzona zbiórka na cele charytatywne. Początek turnieju o godz. 10.00 na stadionie w Kucach.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: Jak zostać idealną teściową?; Kolejny pożar francuskiej Katedry; Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej
  10. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Marcin Kwiatkowski, kawaler parafii tutejszej i Sylwia Domagała, panna parafii św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym (zapowiedź 2).  Ktokolwiek wie o istnieniu przeszkód między tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować kancelarię parafialną.