OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 25.07.2021r.

1. Dziś po każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będziemy modlić się za kierowców o rozwagę
    i bezpieczeństwo na drodze za wstawiennictwem św. Krzysztofa. Zwyczajem lat ubiegłych ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Msze Święte w intencji kierowców!!!
  2. Za tydzień 01 sierpnia b.r. w I niedzielę miesiąca na Sumie adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam Asystę Procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, ministrantów i wiernych.
  3.  Trwają zapisy na 40 Płocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka nie odbędzie się w tradycyjnej formie ze względów bezpieczeństwa/będzie miała charakter sztafety/. Natomiast 01 sierpnia b.r.  o godz. 19.30 będziemy gościć
    /z noclegiem w szkole/ pątników 38 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Proszę, abyśmy podjęli pątników tak jak zawsze – z wielkim, otwartym sercem, przestrzegając jednocześnie zaleceń służb sanitarnych /kanapki w woreczkach lub pojemnikach jednorazowych/.
  4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii. Ks. Bp Piotr Libera z dniem 20 czerwca b.r. odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w Niedziele i święta nakazane.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła:
    pp. Jadwidze i Stanisławowi Szczepkowskim, p. Tadeuszowi Bogusławskiemu, p. Jolancie Gołaszewskiej, pp. Annie i Krzysztofowi Purzyckim, pp. Agnieszce i Jerzemu Moszczyńskim, p. Janowi Witczak, p. Marcie Gołębiewskiej   oraz za ofiary bezimienne. Dziękuję za kwiaty nowożeńcom pp. Iwonie i Jakubowi Lewandowskim.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: O świętych Annie i Joachimie – dziadkach Jezusa, którzy stali się patronami Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych; Które prawo ważniejsze – krajowe czy unijne? Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym…
  7. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń i tym, którzy mają wakacje – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

UWAGA!!!

Dnia 31 lipca b.r. Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Bene Fide we współpracy z księdzem proboszczem organizuje Rodzinną Pielgrzymkę autokarową do  Świętej Lipki. Koszt wyjazdu – 60 zł od osoby – w cenę wliczony jest transport oraz ubezpieczenie. Wyjazd o godz. 9.30!

Natomiast dnia 8 sierpnia b.r., czyli w nasz Odpust Przemienienia Pańskiego  ksiądz proboszcz wraz z Bene Fide zapraszają na I Festyn Parafialny, który odbędzie się na parkingu przy Kościele w Janowcu Kościelnym. W programie przewidziane są atrakcje dla dzieci, w tym: gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, loteria fantowa i wiele innych. Dla dorosłych kawiarenka, kiermasz ciast i swojskiego jadła. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na prace remontowe wokół Kościoła. Mile widziani sponsorzy. Wszystkich zainteresowanych udzieleniem wsparcia proszę o kontakt z przedstawicielami Stowarzyszenia.