OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 01.08.2021r.

1. Dziś na Sumie adoracja i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli m-ca. Zapraszam Asystę Procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, ministrantów i wiernych. Natomiast wieczorem o godz. 19.30 będziemy gościć /z noclegiem w szkole/ 110 pątników 38 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Proszę, abyśmy podjęli pątników tak jak zawsze – z wielkim, otwartym sercem, przestrzegając jednocześnie zaleceń służb sanitarnych /kanapki w woreczkach lub pojemnikach jednorazowych/. Od dziś zapraszam na Apele Jasnogórskie o godz. 20.30! Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji naszej Szkoły!!!
  2. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcam, abyśmy podjęli abstynencję w intencji Ojczyzny, osób uzależnionych od alkoholu.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek m-ca. Odwiedzę Chorych z Komunią Świętą/ od godz.9.00/. Natomiast w I sobotę m-ca Różaniec o godz. 8.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  4. Za tydzień w naszej parafii Odpust Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. proboszcz Radosław Gołębiewski z Barczewa. Zapraszam Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami, Parafian i Gości. Od godz. 15.00 rozpocznie się I Festyn Parafialny!!!
  5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: pp. Jadwidze i Ryszardowi Sutkowskim, p. Janowi Miecznikowskiemu, p. Katarzynie Szulc, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim, p. Janowi Szczepkowskiemu oraz za ofiary bezimienne. Dziękuję za ofiary złożone  z okazji św. Krzysztofa/13 Mszy Świętych/. Dziś możemy złożyć ofiarę do puszki na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Bóg zapłać!!! Dziękuję p. Piotrowi Szczepkowskiemu /Górowo Trząski/ za pomalowanie/odnowienie krzyża i nowego Ołtarza na cmentarzu!
  7. Dziś w Gościu Niedzielnym: Czego uczy nas św. Jan Maria Vianney? O przyczynach odwracania się młodych od Kościoła? Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym…
  8. W dniu wczorajszym odbyła się autokarowa pielgrzymka do Świętej Lipki. Dziękuję Stowarzyszeniu Kulturalno – Oświatowemu „Bene Fide” za jej zorganizowanie , wszystkim Uczestnikom za modlitwę w intencji naszej parafii. Uczestnicy pielgrzymki złożyli ofiarę na kostkę wokół Kościoła. Bóg zapłać!
  9. Męski Pluton Różańcowy zaprasza na wspólną modlitwę do Gietrzwałdu w I piątek m-ca o godz. 21.00!!!
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń i tym, którzy mają wakacje – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

UWAGA!!!

Dnia 8 sierpnia b.r., czyli w nasz Odpust Przemienienia Pańskiego  ksiądz proboszcz wraz z Bene Fide zapraszają na I Festyn Parafialny, który odbędzie się na parkingu przy Kościele w Janowcu Kościelnym. W programie przewidziane są atrakcje dla dzieci, w tym: gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, loteria fantowa i wiele innych. Dla dorosłych kawiarenka, kiermasz ciast i swojskiego jadła. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na prace remontowe wokół Kościoła. Mile widziani sponsorzy. Wszystkich zainteresowanych udzieleniem wsparcia proszę o kontakt z przedstawicielami Stowarzyszenia.