OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 28.08.2022r.

1.      Dziś ostatnia niedziela wakacji. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 01 września o godz.8.00. Zapraszam dzieci i młodzież, Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców i Pedagogów. Naszej modlitwie towarzyszyć będzie intencja o pokój na świecie w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej!

2.      W I piątek miesiąca udam się do Chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00; w I sobotę miesiąca Różaniec o godz. 8.00, a w niedzielę za tydzień adoracja i procesja eucharystyczna na Sumie – zapraszam Asystę Procesyjną i  dzieci sypiące kwiatkami.

3.      W sobotę 03 września b.r. o godz. 13.00 podziękujemy Bogu za tegoroczne plony, poświęcimy ziarno na zasiew. Kapłani, którzy przybędą na Uroczystości będą sprawować Eucharystię, a kazanie wygłosi ks. Paweł Nowosielski z parafii Napierki. Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz na stadion w Kucach i dalszy ciąg XXXVI Gminnego Święta Pieczonego Ziemniaka.

4.      Starym zwyczajem wspieramy po żniwach Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję już teraz za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół!

6.        Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego: Kościół w USA po przejściach; Dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych?

7.      Z wielką radością informuję, iż dnia 11 sierpnia 2022r. spłaciliśmy kostkę wokół Kościoła. Dziękuję firmie p. Mariusza Piotrkowskiego z Nidzicy za wykonanie tej pracy i cierpliwe oczekiwanie za zapłatę! Dziękuję Parafianom, Darczyńcom i Ofiarodawcom za ofiary. Otrzymaliśmy wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego, dziękuję na ręce Wójta Gminy Janowiec Kościelny p. Piotra Rakoczego Wszystkim, którzy pomagali w tym projekcie: p. Monice Ławickiej, p. Halinie Wyszyńskiej i p. Mateuszowi Moszczyńskiemu!  Bóg zapłać!

8.      Dnia 31 sierpnia 2022r. odbędzie się profesjonalne, bezpłatne badanie wzroku przez gabinet OKO-BUS pod OSP Janowiec Kościelny. Wcześniej trzeba się zarejestrować. Więcej informacji na plakacie!

9.      W miniony piątek odbyła się pielgrzymka rowerowa do Gietrzwałdu. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się jej zorganizowania: p. Dyrektor Beacie Jóźwiak ,  p. Wójtowi Piotrowi Rakoczemu, pp. Aldonie i Piotrowi Szczepkowskim, pp. Sylwii i Piotrowi Krupińskim, p. Zbigniewowi Sosnowskiemu, Uczestnikom i tym, którzy nas wspierali modlitwą! Dotarliśmy i wróciliśmy szczęśliwie! Bogu niech będą dzięki!!!

10.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!