OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła – rok A, 06 września 2020r.

1. List Pasterski Episkopatu Polski, który dziś czytamy wprowadza nas w X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Rozpocznie się w przyszłą niedzielę.
  2.  Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona dziś o godz. 10.00. Poświęcimy też tornistry pierwszoklasistom. Okazją do spowiedzi będą spotkania przed Uroczystością ku czci św. Stanisława Kostki od 16.09 do 18.09. b.r. Więcej informacji za tydzień.
  3. Dziś o godz. 12.00 podziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Poświęcimy ziarno
    na zasiew. Mszę Świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Proboszcz Roman Dąbkowski
    z parafii Napierki. Po Mszy Świętej adoracja i procesja eucharystyczna. Dziękuję  Asyście Procesyjnej, Druhom Strażakom i pocztom sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiatkami, ministrantom, Parafianom i Gościom. Rolnikom naszej wspólnoty i Gminy dziękuję za dar Ołtarza – Mszał Rzymski.
  4. W niedzielę 13 września zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz.20.00.
  5. Trwa zbiórka zboża dla Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom: Paniom: Sabinie Kowalewskiej, Ewie Dzierżanowskiej;  Panom: Sławomirowi Szwarc, Markowi Skudynowskiemu, Janowi Tańskiemu, Wojciechowi Purzyckiemu, Krzysztofowi Młyńskiemu, Michałowi Chmielewskiemu, Andrzejowi Zielonce, Jackowi Wiśniewskiemu, Andrzejowi Jastrzębowskiemu, Janowi Szczepkowskiemu i Krzysztofowi Smolińskiemu.
  6. Dziś możemy swoją ofiarą pomóc małej Lence. Potrzebne są pieniądze na bardzo drogie leczenie i ratowanie Jej życia. Wolontariusze będą przed Kościołem.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: o katechezie
    w 30 rocznicę jej powrotu do szkół; ile lat ma Maryja?
  8.  Bóg zapłać za ofiary złożone na funkcjonowanie naszej parafii oraz za ofiarę złożoną na kwiaty.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Michał Chmielewski, kawaler par. tut. i Joanna Maria Lewandowska, panna
z par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie( zapowiedź 2). Jeśli znane są jakieś przeszkody między narzeczonymi, uniemożliwiające zawarcie związku małżeńskiego proszę poinformować kancelarię parafialną.