OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 04.09.2022r.

1.      Dziś na Sumie adoracja i procesja eucharystyczna – zapraszam Asystę Procesyjną i  dzieci sypiące kwiatkami.

2.      W dniu wczorajszym  o godz. 13.00 podziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony, poświęciliśmy ziarno na zasiew. Dziękuję za wspólną modlitwę i za dar Ołtarza rolnikom naszej Gminy: pozłacany kociołek na wodę święconą z kropidłem!

3.      Starym zwyczajem wspieramy po żniwach Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję już teraz za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów! Dziękuję p. Marcie Gołębiewskiej,  p. Janowi Tańskiemu, pp. Sabinie i Mariuszowi Kowalewskim!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler pp. Annie i Januszowi Stefanowskim, pp. Katarzynie i Zbigniewowi Kutryb. Dziękuję p. Krzysztofowi Piotrkowskiemu za fachową poradę i rozwiązanie problemu ciągle przepalającego się Wiecznego Światła przy Tabernakulum!

5.        W Gościu Niedzielnym: o beatyfikowanym papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy.  Zachęcam do lektury miesięcznika Puls Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym!

6.      Rozpoczynamy kolejny rok katechetyczny i przygotowania do I Komunii Świętej /7 maja 2023r. o godz. 12.00/ i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego/14 maja 2023r.o godz. 12.00/. Za tydzień o godz. 10.00 zapraszam PIERWSZAKÓW z tornistrami/plecakami, które poświęcimy podczas Mszy Świętej!!!

7.      Pielgrzymka dzieci do Rostkowa odbędzie się 17 września b.r./wyjazd o godz.8.15/. Zapisy u p. Agnieszki Piotrkowskiej. Zachęcam dzieci i młodzież z początkiem roku szkolnego do angażowania się w życie parafii: do udziału w scholi czy też wstąpienia do grona ministrantów!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom, Dzieciom i Młodzieży w Nowym Roku Szkolnym 2022/2023 – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!