OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 16.10.2022r.

1.      Zapraszam na RÓŻANIEC w dni powszednie o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00 i w niedziele o godz. 11.30. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej. Modlimy się o pokój na świecie!!!

2.      Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski, wspieramy dzieci i młodzież z różnych miejscowości, którzy nie mają środków na dalszą edukację! Uczniowie/Wolontariusze naszej szkoły kwestują po każdej Mszy Świętej! Dziękuję Opiekunom i Uczniom!

3.      Starym zwyczajem wspieramy po żniwach Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję pp. Sylwii i Karolowi Wrzeszczyńskim, pp. Agnieszce i Sylwestrowi Smolińskim, Mieszkańcom Połcie Stare.  Bóg zapłać!

4.      Bóg zapłać za [ofiary złożone na tacę
 i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler: pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim, p. Wiesławowi Jastrzębowskiemu, pp. Sylwii i Karolowi Wrzeszczyńskim! Dziękuję za ofiarę na ogrzewanie – Połcie Stare!

5.      Uporządkowaliśmy drugą zakrystię. Dziękuję p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Janowi Wylamowskiemu, p. Janowi Szczepkowskiemu, p. Kazimierzowi Szulc, p. Romualdowi Oman,  p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Sławomirowi Szwarc, p. Szymonowi Rudzińskiemu, p. Janowi Tańskiemu, p. Wojciechowi Szulc, p.Andrzejowi Jabłonowskiemu!

6.      Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny! W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.00. Przed Mszą Świętą procesja i różaniec o godz. 11.30/w czasie różańca będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych/. W Dzień Zaduszny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 – na cmentarzu i o godz. 17.00 – Zaduszki Janowieckie za Zmarłych w minionym roku. Można zgłaszać wypominki za zmarłych/roczne i jednorazowe/!

7.        W Gościu Niedzielnym: płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu; Wbrew panującej modzie nie narzekajmy na nauczycieli. Uczmy dzieci dostrzegać ich dobro, serce  i zaangażowanie!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń;  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

9.      Przypominam o porządku na cmentarzu! Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…  Proszę o przestrzeganie tych zasad!

10.  W miniony piątek na naszym cmentarzu parafialnym spoczęła +Anna Malanowska. Polećmy Zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…