OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 27.09.2020r.

1. W dniu wczorajszym odbyła się Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego uczniów klasy V. Dziękuję Pani Katechetce Agnieszce Piotrkowskiej za przygotowanie dzieci oraz Rodzicom za pomoc i dar Ołtarza, Babciom i Dziadkom, Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom, Panu Organiście i Panu Kościelnemu.

2. Od czwartku rozpoczynamy różaniec. Zapraszam na wspólną modlitwę o godz. 16.30
w dni powszednie; w sobotę o godz. 9.30, a w niedzielę o godz. 11.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie do Matki Bożej Różańcowej.

3. Z racji pierwszego piątku miesiąca odwiedzę Chorych z Komunią Świętą od godz. 9.00.
W  pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo o godz. 8.00. Natomiast w niedzielę zapraszam Asystę procesyjną, dzieci  sypiące kwiatkami i ministrantów na Sumę i procesję o godz. 12.00.

4. Możemy ofiarować zboże dla Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Dziękuję mieszkańcom Miecznikowa – Gołębie: Panu Tadeuszowi Gołębiewskiemu, Aleksemu Kołakowskiemu, Tomaszowi Ługowskiemu, Pani Sołtys Marzenie Płoskiej, Grażynie Słabuszewskiej, Marii Jabłonowskiej, Agnieszce Malinowskiej, Halinie Langowskiej, Krzysztofowi Krajewskiemu (Górowo Trząski), Tadeuszowi Leśnikowskiemu, Januszowi Płoskiemu, Marcinowi Szczepkowskiemu, Ryszardowi Kawieckiemu, Markowi Moszczyńskiemu, Waldemarowi Dmochowskiemu, Grzegorzowi Smolińskiemu, Piotrowi Jastrzębowskiemu, Robertowi Podowskiemu, Pawłowi Jastrzębowskiemu, Wojciechowi Krajewskiemu, Pawłowi Oman, Panu Sołtysowi Krzysztofowi Szypulskiemu, Adrianowi Szczepkowskiemu, Mateuszowi Szczepkowskiemu, Jackowi Szczepkowskiemu, Jarosławowi Wójcickiemu, Januszowi Szczepkowskiemu, Wiesławowi Szczepkowskiemu, Janowi Kalinowskiemu, Pani Justynie Chmielewskiej, Kazimierzowi Szczepkowskiemu, Jackowi Karpińskiemu, Aleksandrowi Szczepkowskiemu, Jarosławowi Majewskiemu, Andrzejowi Załoga, Zenobiuszowi Szczepkowskiemu (Szczepkowo Borowe).

5. Dnia 07 października b.r.  w godzinach 11.30 – 13.00 odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. Miejsce badania : parking Ośrodka Zdrowia w Janowcu Kościelnym.

6. Od 25 września na ekrany kin wszedł film „Wojtyła. Śledztwo” przygotowany przez hiszpańskich twórców z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcam
do obejrzenia tego dokumentu.

7. Przestrzegajmy zasad sanitarnych, nośmy maseczki, zachowujmy odstępy i w swoich osobistych modlitwach prośmy o zaprzestanie rozpowszechniania
się epidemii.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym: o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi; rozmowa z siostrą  opiekującą się niepełnosprawnymi dziećmi… Jest również Mały Gość Niedzielny…..

9. Dziękuję Panom: Kamilowi Chmielewskiemu, Andrzejowi Moszczyńskiemu i Piotrowi Grzemskiemu za przyspawanie/naprawienie bramy na cmentarzu i użyczenie agregatu prądotwórczego.

10. Dziękuję za ofiary składane na tacę,  przeznaczone na funkcjonowanie naszej parafii.