OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 26.09.2021r.

1. W dniu dzisiejszym liczymy wiernych w Kościele – obecnych na Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
  2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam dziś o godz. 12.00 na pierwsze spotkanie.
  3. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc październik i modlitwę różańcową: w dni powszednie o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00, w niedziele o godz. 11.30. Zapraszam dzieci i młodzież /kandydatów do sakramentu bierzmowania/, Rodziców i wszystkich czcicieli Matki Najświętszej!
  4. W pierwszy piątek m-ca udam się do Chorych od godz.9.00. Za tydzień w I niedzielę m-ca  adoracja i procesja eucharystyczna/ostatnia w tym roku/.
  5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: Skrody, Krajewo, Iwany, p. Irenie Jankowskiej oraz za ofiary bezimienne. Dziękuję za ofiary na Seminarium: p. Marcie Gołębiewskiej, pp. Magdalenie i Piotrowi Grzemskim, pp. Teresie i Krzysztofowi Smolińskim, pp. Kamili i Markowi Skudynowskim, p. Jackowi Szczepkowskiemu, p. Wiesławowi Szczepkowskiemu, p. Januszowi Szczepkowskiemu, p. Kazimierzowi Szczepkowskiemu, p. Markowi Załodze, p. Aleksandrowi Szczepkowskiemu, p. Andrzejowi Załodze, p. p. Zenobiuszowi Szczepkowskiemu, p. Jackowi Karpińskiemu, p. Adrianowi Szczepkowskiemu, p. Jarosławowi Majewskiemu, p. Krzysztofowi Szypulskiemu, p. Janowi Kalinowskiemu, p. Mateuszowi Szczepkowskiemu, p. Jarosławowi Wójcickiemu. Bóg zapłać! Dziękuję za kwiaty na boczny Ołtarz pp. Sylwii i Karolowi Wrzeszczyńskim.
  7. Od 30 września do 10 października br. w godz. od 9.00 do 21.00 w Kościele Trójcy Świętej w Mławie można adorować peregrynującą po całym świecie Monstrancję Adoracyjną „Królową Pokoju” z Medjugorie. Nasza parafia została wyznaczona na adorację w środę, 06 października. Zachęcam do włączenia się do modlitwy o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w sercu każdego człowieka!
  8. Dziś w Gościu Niedzielnym: rozmowa z o. Pawłem Kozackim, prowincjałem polskich dominikanów; reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie pielgrzymki na Słowację.  W najnowszym Małym Gościu podstawka pod kubek. Jest do nabycia Kalendarz Rolników. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  9. Przypominam o porządku na cmentarzu /pojemniki, segregacja, boks na sztuczne kwiaty na podstawie  z gipsu/ i dziękuję p. Robertowi Antczakowi za położenie betonowych płyt pod pojemniki na śmieci/ od strony Kuc/.
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

ZAPROSZENIE NA PIKNIK!!!

Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe BENE FIDE zaprasza na Rodzinny Piknik na powitanie jesieni, który odbędzie się  3 października br. w godzinach 11.30- 17.00  na posesji przy  Organistówce.

W programie :

-warsztaty dla dzieci

-dmuchana zjeżdżalnia

-loteria fantowa

-gry i zabawy integracyjne dla rodzin

– kawiarenka i słodki poczęstunek

-grill i wiele innych atrakcji.

INFORMACJA!!!

Na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i  Mieszkań 2021. Wszyscy  mieszkańcy  Polski  na  mocy  stosownej  ustawy  są  zobowiązani  do  udziału  w  tym  badaniu.  Spis trwa jeszcze kilka dni i  kończy się 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny prosi o  niezwłoczne wypełnienie obowiązku spisowego. Wszelkie informacje na  ten temat można znaleźć na  stronie internetowej spis.gov.pl lub pod numerem telefonu 22 279 99 99.