OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 03.10.2021r.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik i modlitwę różańcową: w dni powszednie o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00, w niedziele o godz. 11.30. Zapraszam dzieci i młodzież /kandydatów do sakramentu bierzmowania/, Rodziców i wszystkich Czcicieli Matki Najświętszej!
  2. Dziś na Sumie adoracja i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszam Asystę procesyjną!
  3. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej/ z Rodzicami/.
  4. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: pp. Sylwii i Karolowi Wrzeszczyńskim, pp. Alinie i Stefanowi Szypulskim, pp. Lucynie i Romualdowi Moszczyńskim oraz za ofiary bezimienne. Dziękuję za ofiary na Seminarium: Nowa Wieś Dmochy, Krajewo Małe i Wielkie; Miecznikowo – Gołębie; Kołaki i Siwe. Bóg zapłać! Dziękuję za kwiaty do Kościoła pp. Monice i Adrianowi Duchna!
  6. Od 30 września do 10 października br. w godz. od 9.00 do 21.00 w Kościele Trójcy Świętej w Mławie można adorować peregrynującą po całym świecie Monstrancję Adoracyjną „Królową Pokoju” z Medjugorie. Nasza parafia została wyznaczona na adorację w środę, 06 października. Zachęcam do włączenia się do modlitwy o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w sercu każdego człowieka! O godz. 16.00 wyruszy grupa na rowerach, a o godz. 19.00 zostanie podstawiony autokar dla chętnych. Dziękuję p. Wójtowi!
  7. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego.
  8. Dziś w Gościu Niedzielnym: o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego; rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej. Jest do nabycia Kalendarz Rolników. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  9. Dnia 09.10.2021r. odbędzie się Noc Bibliotek w Samorządowym Domu Kultury – całodobowa zabawa dla dzieci 7 – 11 lat/gry, zabawy…/.
  10. Przypominam o porządku na cmentarzu /pojemniki, segregacja, boks na sztuczne kwiaty na podstawie  z gipsu/.
  11. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

ZAPROSZENIE NA PIKNIK!!!

Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe BENE FIDE zaprasza na Rodzinny Piknik na powitanie jesieni, który odbędzie się  3 października br. w godzinach 11.30- 17.00  na posesji przy  Organistówce.

W programie :

-warsztaty dla dzieci

-dmuchana zjeżdżalnia

-loteria fantowa

-gry i zabawy integracyjne dla rodzin

– kawiarenka i słodki poczęstunek

-grill i wiele innych atrakcji.