OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 24.10.2021r.

1. Przed nami ostatni tydzień modlitwy różańcowej /tydzień misyjny/: modlimy się w dni powszednie o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00, w niedziele o godz. 11.30. Zapraszam dzieci i młodzież /kandydatów do sakramentu bierzmowania/, Rodziców i wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej! Przypominam o konkursie na Najbardziej pomysłowy różaniec!!!
  2.  Zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – dziś  po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę /dziś na Misje/i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: pp. Mirosławie i Henrykowi Sielskim, pp. Danucie i Stanisławowi Szemplińskim oraz za ofiary bezimienne. Dziękuję za ofiary na Seminarium: pp. Bożenie i Stanisławowi Grochala. Bóg zapłać!
  5. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego. Organizowana jest też zbiórka dla Julii Kierzkowskiej, która cierpi na niezbalansowany ubytek w przegrodzie przedsionkowo-komorowej, z małą jamą lewej komory, z koarktacją aorty, z ubytkiem przegrody przedsionkowo-komorowej ASD II.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: postać Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok; mechanizmy uzależnienia od Facebooka. W najnowszym Małym Gościu pierwszy komiks o życiu ks. Jana Machy. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.00. Przed Mszą Świętą procesja i różaniec o godz. 11.30/w czasie różańca będziemy modlić się za Zmarłych w wypominkach jednorazowych/. Proszę o pomoc naszych Druhów Strażaków, aby czuwali nad bezpieczeństwem w czasie modlitwy. W Dzień Zaduszny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 – na cmentarzu i 17.00 – Zaduszki Janowieckie za Zmarłych w minionym roku/ o godz. 16.30 Różaniec/.  Można zgłaszać wypominki za naszych Zmarłych/roczne i jednorazowe/. Przypominam o porządku na cmentarzu /pojemniki, segregacja, boks na sztuczne kwiaty na podstawie  z gipsu/.
  8. Dziękuję p. Stanisławowi i  p. Andrzejowi Wacikowskim za naprawę dachu na budynku gospodarczym/nieodpłatnie/ przy plebanii; za pomoc/materiał/ pp. Szypulskim i pp. Szczepkowskim. Dziękuję za wymianę oprawki i naprawę oświetlenia w wejściu bocznym p. Krzysztofowi Piotrkowskiemu. Bóg zapłać!
  9. Gratulujemy sukcesu Bibliotece Gminnej działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowcu Kościelnym za zdobycie nagrody „Bibliotheca Bona 2020”. Jest to najwyższe wyróżnienie dla biblioteki w woj. warmińsko-mazurskim. Nagrodę wręczył Dyrektor Biblioteki Narodowej w Warszawie, Dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie i Pani Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gratulacje dla p. Kierownika SOK  Waldemara Pyrackiego i p. Wójta Piotra Rakoczego. Cieszymy się również z III miejsca Weroniki Wacikowskiej w Konkursie piosenki patriotycznej i z III miejsca Dominika Murzynowskiego w Konkursie recytatorskim!!! Życzymy dalszych sukcesów!
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!