OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 23.10.2022r.

Słowo Ks. Biskupa Wiesława Śmigla, administratora apostolskiego diecezji płockiej

Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem płockim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego pasterza! Cieszymy się, że nominacja ma miejsce w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.

W dniu kanonicznego przejęcia diecezji przez biskupa Szymona wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji płockiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji.

Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Szymona Stułkowskiego! Nowy biskup płocki to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup, specjalista z zakresu teologii pastoralnej i dobry człowiek. Przez wiele lat posługiwał w duszpasterstwie w Polsce i Austrii, pracował również na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz był rektorem Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jego dewiza biskupia brzmi: Vos autem dixi amicos (Nazwałem was przyjaciółmi) – są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana (15,15). W archidiecezji poznańskiej pełnił urząd wikariusza generalnego, a w ramach Konferencji Episkopatu Polski jest wiceprzewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich, członkiem Komisji Duszpasterstwa i Komisji ds. Misji.

Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego biskupa i diecezję. Biskupowi Szymonowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze. Zapewniam o życzliwości oraz gotowości do współpracy!

We wspomnienie św. Jana Pawła II

z modlitwą i błogosławieństwem
                                                                                                                      † Wiesław Śmigiel

1.      Przed nami ostatni tydzień RÓŻAŃCA –  w dni powszednie o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00 i w niedziele o godz. 11.30. Zapraszam dzieci i młodzież/ przypominam o konkursie plastycznym/, rodziców i wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej. Modlimy się o pokój na świecie!!! Dziękuję Męskiemu Plutonowi Różańcowemu za poprowadzenie dzisiejszej modlitwy!!!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę/dziś ofiary przeznaczone są na misje/ i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler: pp. Dorocie i Andrzejowi Wacikowskim!

3.      Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny! W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.00. Przed Mszą Świętą procesja i różaniec o godz. 11.30/w czasie różańca będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych/. Już dziś zwracam się do Druhów Strażaków OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe z prośbą o czuwanie nad porządkiem i naszym bezpieczeństwem. W Dzień Zaduszny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 – na cmentarzu i o godz. 17.00 – Zaduszki Janowieckie za Zmarłych w minionym roku. Można zgłaszać wypominki za zmarłych/roczne i jednorazowe/!

4.        W Gościu Niedzielnym: tekst o posłudze penitencjarzy; czy ostrzeżenia Moskwy, że celem ataku jest Polska, są prawdopodobne? Dla Najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny!!!

5.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń;  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

6.      Przypominam o porządku na cmentarzu! Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu.

W środę będzie podstawiony kontener na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu/ proszę o pomoc w załadunku/!

7.      W miniony czwartek odbył się pogrzeb +Stanisława Szczepkowskiego. Natomiast jutro o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb +Józefa Borkowskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…