OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 31.10.2021r.

1. Kończy się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej! Dziękuję KŻR, dzieciom i młodzieży, wszystkim Czcicielom Matki Bożej Różańcowej za obecność i modlitwę.  Przypominam o konkursie na Najbardziej pomysłowy różaniec!!! Wystawę można podziwiać w bocznej kaplicy. Ogłoszenie wyników za dwa tygodnie – 14 listopada!
  2.  W tym tygodniu przypada I piątek m-ca/ od godz. 9.00 udam się do Chorych/, I sobota m-ca/ Różaniec o godz. 8.00/. Za tydzień w I niedzielę m-ca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz.12.00.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół.
  5. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego. Organizowana jest też zbiórka dla Julii Kierzkowskiej, która cierpi na niezbalansowany ubytek w przegrodzie przedsionkowo-komorowej, z małą jamą lewej komory, z koarktacją aorty, z ubytkiem przegrody przedsionkowo-komorowej ASD II. Zbiórka zostanie przeprowadzona za tydzień, 07 listopada br. – Wolontariusze naszej Szkoły po każdej Mszy Świętej będą zbierać ofiary do puszek!
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: o Litanii do Wszystkich Świętych; dla chrześcijanina myśl o umieraniu jest myśleniem o niebie. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  7.  W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.00. Przed Mszą Świętą procesja i różaniec o godz. 11.30/w czasie różańca będziemy modlić się za Zmarłych w wypominkach jednorazowych/. Proszę o pomoc naszych Druhów Strażaków, aby czuwali nad bezpieczeństwem w czasie modlitwy. W Dzień Zaduszny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00/ na cmentarzu/ i 17.00 – Zaduszki Janowieckie za Zmarłych w minionym roku. O godz. 16.30 zapraszam na Różaniec.  Można zgłaszać wypominki za naszych Zmarłych/roczne i jednorazowe/. Przypominam o porządku na cmentarzu /pojemniki, segregacja, boks na sztuczne kwiaty na podstawie  z gipsu/.
  8. Korzystajmy z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
  9. W Nidzicy odbył się Konkurs Recytatorski „Nie lękajcie się”. Dominik Murzynowski zdobył III miejsce. Gratulujemy!!!
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!