OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 30.10.2022r.

1.      Jutro kończymy miesiąc październik i wspólną modlitwę różańcową.  Modliliśmy się o pokój na Ukrainie i na świecie!!! Dziękuję dzieciom, rodzicom, wszystkim, którzy wiernie trwali na tej pięknej modlitwie, Kołom Żywego Różańca, Męskiemu Plutonowi Różańcowemu! Wyniki Konkursu plastycznego i z uczestnictwa w różańcu  zostaną ogłoszone 13 listopada b.r. w Kościele na Mszy Świętej o godz. 10.00!!!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler oraz za ofiary na ogrzewanie Kościoła: Skrody, Krajewo, Iwany, p. Jadwidze Grzejdak, pp. Wiesławie i Jackowi Kask!

3.       W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.00. Przed Mszą Świętą procesja i różaniec o godz. 11.30/w czasie różańca będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych/. Zwracam się do Druhów Strażaków OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe z prośbą o czuwanie nad porządkiem i naszym bezpieczeństwem! W Dzień Zaduszny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 – na cmentarzu i o godz. 17.00 – Zaduszki Janowieckie za Zmarłych w minionym roku. Można zgłaszać wypominki za zmarłych/roczne i jednorazowe/! Przypominam, że w dniach  od 1 do 8 listopada możemy uzyskiwać odpusty za naszych Zmarłych pod określonymi warunkami!

4.      W I piątek miesiąca udam się do Chorych od godz. 9.00. W I sobotę miesiąca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00, za tydzień z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00!

5.        W Gościu Niedzielnym: Gdzie znajdują się niebo, czyściec i piekło?; Które z postaci wyniesionych na ołtarze inspirują nas najbardziej i dlaczego?

6.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń;  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

7.      Przypominam o porządku na cmentarzu! Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu. Dziękuję za pomoc w załadunku i wywiezieniu śmieci Panom: Tadeuszowi Leśnikowskiemu, Mateuszowi Leśnikowskiemu, Markowi Skudynowskiemu, Sylwestrowi Smolińskiemu, Jarosławowi Moszczyńskiemu, Piotrowi Grzemskiemu. Dziękuję p. Elżbiecie Szczepkowskiej za przygotowanie Ołtarza i czuwanie przez cały rok nad porządkiem!

8.      W ostatnim czasie uporządkowaliśmy drugą Zakrystię i kancelarię parafialną. Zostały zakupione nowe meble i za tę pracę dziękuję firmie p. Mariusza Tobojki oraz Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób służyli swoją pomocą!

9.      Galeria 13 oraz Szkoła Podstawowa w Waśniewie – Grabowie organizują wystawę ”Walory historyczne i przyrodnicze Gminy Janowiec Kościelny”/Mława, ul. Żwirki 26; 04.11.2022r., godz. 18.00/. Na wystawie będzie można obejrzeć fotografie naszego Kościoła i naszych figurek!

10.  W miniony czwartek odszedł do Pana +Roman Bryska. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00.  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…