OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 07.11.2021r.

 1. Dziś nastąpi rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci, które zbierały karteczki na różańcu. Natomiast wyniki konkursu na Najbardziej pomysłowy różaniec poznamy za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz.10.00.!!!Wystawę można podziwiać w bocznej kaplicy.
 2.  Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Synodu. Natomiast o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Procesu Synodalnego. Po chórem znajduje się Skrzynka synodalna, do której możemy wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego, jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienia i rozbudzenie wiary/ do końca roku kalendarzowego/.
 3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę: pp. Elżbiecie i Jerzemu Wrzeszczyńskim, pp. Iwonie i Andrzejowi Chmielewskim, pp. Joannie i Michałowi Chmielewskim, pp. Marzenie i Robertowi Radzymińskim, Rodzinie p. Borkowskich z Wrocławia. Dziękuję za ofiarę na Seminarium pp. Urszuli i Markowi Burskim. Bóg zapłać!!!
 5. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego. Organizowana jest też zbiórka dla Julii Kierzkowskiej, która cierpi na niezbalansowany ubytek w przegrodzie przedsionkowo-komorowej, z małą jamą lewej komory, z koarktacją aorty, z ubytkiem przegrody przedsionkowo-komorowej ASD II. Wolontariusze naszej Szkoły po każdej Mszy Świętej będą dziś zbierać ofiary do puszek dla Julii! Natomiast Rodzice Patryka dziękują za okazaną pomoc, wsparcie i modlitwę!!!
 6. Dziś w Gościu Niedzielnym: o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
 7.  Dziękuję za modlitwę, powagę i tak licznie przyjętą Komunię Świętą na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękuję za nagłośnienie p. Pawłowi Waleriańskiemu, za użyczenie prądu p. Rafałowi Szczepkowskiemu, za czuwanie nad bezpieczeństwem Druhom Strażakom OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe, za przygotowanie Ołtarza p. Kościelnemu, p. Organiście, p. Elżbiecie Szczepkowskiej i ministrantom. Przypominam o porządku na cmentarzu /pojemniki, segregacja, boks na sztuczne kwiaty na podstawie  z gipsu/.
 8. Korzystajmy z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. Penitencjaria Apostolska przedłużyła czas uzyskiwania odpustów na cały listopad –  za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 9. Za tydzień zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej/po Mszy Świętej o godz. 10.00/. W czwartek zapraszam na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości.
 10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Hubert Młyński. Pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 12. Informacja Samorządowego Ośrodka Kultury:

Przyjmujemy zapisy na spektakl pt.” Betlejem Polskie” Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” do dnia 30.11.2021r. Kwota wyjazdu ok.180 zł. Liczba miejsc ograniczona.
W tej cenie :
– Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego
– Obiad
– Koncert
Więcej informacji pod nr. tel. 89 626 20 89.
Zapisy i wpłaty w siedzibie Samorządowego Ośrodka Kultury.