OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, 06.11.2022r.

1.      Dziś na Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Będziemy modlić się o pokój na świecie!

2.      Dziękuję za modlitwę, powagę i skupienie oraz tak licznie przyjętą Komunię Świętą w czasie Mszy Świętej na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Bóg zapłać za użyczenie prądu pp. Wioletcie i Rafałowi Szczepkowskim, p. Jadwidze Szczepkowskiej; za nagłośnienie p. Pawłowi Waleriańskiemu; za przygotowanie Ołtarza: p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulc i ministrantom; za czuwanie nad bezpieczeństwem Druhom Strażakom OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe! Korzystajmy z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. Za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami/ być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga/.

3.      Za tydzień o godz. 10.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego/ z Rodzicami/. Podczas Eucharystii nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, związanego z Różańcem/konkurs plastyczny/ i z udziału w tym nabożeństwie!

4.      W Piątek zapraszam na Mszę Świętą o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny w kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacęi wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiary na odnowienie chrzcielnicy i na urządzenie Organista w programie Sampler oraz za ofiary na ogrzewanie Kościoła: p.  Irenie Jankowskiej, p. Jadwidze Komorowskiej, pp. Teresie i Bogdanowi Kownackim, pp. Beacie i Andrzejowi Zielonka, pp. Lucynie i Romualdowi Moszczyńskim, pp. Krystynie i Romualdowi Oman, Sołectwu: Kołaki i Siwe!

6.        W Gościu Niedzielnym: Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół nas coraz więcej? Pierwsze kroki bpa Szymona w diecezji płockiej! Zachęcam do lektury miesięcznika PULS – Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń;  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

8.      Przypominam o porządku na cmentarzu! Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu!

9.      W minionym tygodniu odeszli do Pana:  +Teresa Malinowska. Pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 11.00 w Nidzicy oraz +Andrzej Moszczyński, pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…