OGŁOSZENIA PARAFIALNE, ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE, ROK B, 04.04.2021r.

 1. ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO Płock, Wielkanoc A. D. 2021Umiłowani Diecezjanie!

        Tegoroczne Święta Paschalne ponownie przeżywamy w  trudnych okolicznościach doświadczenia pandemii i  jej skutków. Niech jednak światło i moc Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie nam wszystkim nową nadzieję, pokrzepi serca i wzmocni siły! Niech zainspiruje nas również do konkretnych działań, będących znakiem nowej solidarności. Powierzając się ufnie Zmartwychwstałemu Jezusowi, przekazuję Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Paschalnych! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

                                                                                           –  † Piotr Libera Biskup Płocki

Drodzy Parafianie i Goście!!!

        Gdyby nie było Zmartwychwstania próżna byłaby nasza wiara… Niech Święta Wielkiej Nocy będą okazją umocnienia wiary, nadziei i miłości… Chrystus Zwycięzca śmierci, piekła i szatana niech budzi w nas radość i nowe siły w pokonywaniu trudności!!! Wszystkim Zgromadzonym, Grupom Parafialnym, Urzędom, Instytucjom, Ośrodkom, Druhom Strażakom błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Jezusa, zdrowia z radosnym Alleluja!!!

 • Serdecznie dziękuję za przygotowanie dekoracji: Ciemnicy i Grobu Pańskiego w Kościele: p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulcowi, p. Krzysztofowi Piotrkowskiemu za podświetlenie Ciemnicy. Dziękuję p. Agnieszce Kosakowskiej za baranki do dekoracji przed Ołtarzem; za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lektorom, Ministrantom , Asyście,  Iskierkom za przygotowanie Liturgii, Straży OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe za wartę przy Grobie. Wszystkim, którzy czuwali i adorowali Najświętszy Sakrament i za udział w Triduum Paschalnym!!!
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Tradycyjnie czytać będziemy list ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele edukacyjne.
 • Dziękuję za dostarczone palmy w ramach konkursu „Najpiękniejsza palma wielkanocna”, które możemy podziwiać w bocznym Ołtarzu. Rozstrzygnięcie konkursu 11 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10.00 w Niedzielę Miłosierdzia Bożego!!!
 • W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 20m2, czyli w naszym Kościele do 30 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy
  o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i w czasie Triduum Paschalnego oraz za ofiary na Kościół pp. Szczepkowskim; pp. Grzemskim i pp. Gołębiewskim za ofiarę na nowy Paschał!!!
 • Dziś w Gościu Niedzielnym: Jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny…; Jesteśmy Światło- Życie…
 • W Wielki Wtorek o godz. 12.00 odbył się pogrzeb +Franciszki Janiny Nowosielskiej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 • Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

ALLELUJA!!!