UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, ROK B, 21.11.2021r.

1. Kończy się rok liturgiczny/kościelny. Dziękujemy Bogu za ten czas. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 03-05.12.2021r./piątek, sobota, niedziela/.
  2.  Pod chórem znajduje się Skrzynka synodalna, do której możemy wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego, jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienia i rozbudzenie wiary/ do końca roku kalendarzowego/.
  3. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 75 proc. zajętych miejsc. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę: pp. Halinie, Alfredowi i Przemysławowi Dudek, pp. Małgorzacie i Sławomirowi Płoskim. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie Kościoła: Skrody, Krajewo, Iwany – 270 zł. Bóg zapłać!!!
  5. Nasz młody parafianin potrzebuje krwi. Proszę podać informację, że oddajesz krew ze wskazaniem na Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie – z dopiskiem dla Patryka Żebrowskiego.
  6. Dziś w Gościu Niedzielnym: bezpłatny dodatek – płyta o beatyfikowanym w Katowicach ks. Janie Masze. Zachęcam do lektury miesięcznika Puls ŚDS w Janowcu Kościelnym.
  7.  W związku z sytuacją na granicy polsko – białoruskiej i Apel Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Ks. Bp Piotr Libera zarządził zbiórkę do puszek /dziś po Mszach Świętych/na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych za pośrednictwem Caritas Polska.
  8. Wójt Gminy Janowiec Kościelny, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz nasza parafia ogłaszają konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Uczestnicy mogą zgłaszać się do 10.12.2021r w SOK. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.janowiec.com.pl
  9. Do dnia 30.11.2021r. SOK przyjmuje zapisy na spektakl „Betlejem Polskie” Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach k. Warszawy, który odbędzie się 18.12.2021r. Atrakcyjna cena biletu, ilość miejsc ograniczona!!!
  10. Korzystajmy z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. Penitencjaria Apostolska przedłużyła czas uzyskiwania odpustów na cały listopad –  za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
  11. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania!!!.
  12. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!
  13. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Stanisław Dąbrowski. Pogrzeb odbędzie się w Nidzicy we wtorek o godz. 11.00. Spocznie na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…