UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, ROK B, 30.05.2021r.

1. Kończy się miesiąc maj. Dziękuję Wszystkim, którzy odnowili figurki i gromadzili się na wspólnej modlitwie do Matki Bożej. Dziękuję za zaproszenie do Szczepkowa Pawełki na wspólne „majowe”. Nabożeństwo czerwcowe w Kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W soboty zaś o godz. 8.30, a w niedzielę o godz.12.00. Przypominam, że w każdy czwartek możemy adorować Pana Jezusa od godz. 16.00.
  2. W Uroczystość Bożego Ciała – Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszymy z procesją do czterech Ołtarzy. Zapraszam Asystę Procesyjną, Ministrantów, dzieci pierwszokomunijne i sypiące kwiatkami, Druhów Strażaków proszę o czuwanie nad bezpieczeństwem. Wszystkich proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych/jeśli nie jest zachowany dystans 1,5m. jesteśmy w maseczkach/. Z racji na prace wokół Kościoła procesja w Oktawie Bożego Ciała wewnątrz świątyni!!!/po pierwszej Mszy Świętej w dni powszednie; w niedzielę po Sumie/
  3. W I piątek m-ca udam się do Chorych od godz. 9.00.. W I sobotę m-ca  Różaniec o godz. 7.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem!
  4. Dziś o godz. 14.00 odbędzie się poświęcenie pól. Święcenie rozpocznie się od Janowca, Janowca Zdzięty, Jastrząbki, Kuce, Stare Połcie, Nowa Wieś Dmochy, Górowo Trząski, Połcie Młode, Smolany, Szczepkowo Borowe, „Trójmiasto”. W niedzielę 06 czerwca b.r.  o godz. 14.00 druga część pól , święcenie rozpocznie się od Pokrzywnicy, Szczepkowo Zalesie, Szczepkowo Pawełki, Bukowiec, Piotrkowo, Żabino, Sowy, Cygany, Kołaki, Leśniki. Ofiary złożone przy święceniu pól przeznaczone będą na prace remontowe Kościoła.
  5. W czasie nabożeństw dozwolona liczba wiernych to 1 osoba na 15m2, czyli w naszym Kościele do 40 osób. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, pamiętajmy o maseczkach i zachowujmy dystans. Módlmy się w intencji zatrzymania epidemii.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół. Dziękuję za ofiary na kostkę wokół Kościoła: Sołectwu Siwe i Kołaki; pp. Teresie i Bogdanowi Kownackim, pp. Aldonie i Piotrowi Szczepkowskim, p. Janinie Talak oraz za ofiary bezimienne. Dziękuję za nowe flagi ofiarowane parafii.
  7. W ramach Gminnych Obchodów Dni Rodziny dnia 01 czerwca b.r. odbędzie się Dzień Dziecka. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na Stadionie Gminnym w Kucach. Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie!
  8. Dziś w Gościu Niedzielnym: Duchowy testament Prymasa; Program – Polski Ład; Dodatek: Medytacje i Modlitwy… Dla najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa…
  9. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Dzieciom- życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Joanna Kownacka, panna par. tut. i Tomasz Waśkiewicz, kawaler z parafii bł. Bolesławy Lament w Nidzicy.

Magdalena Moszczyńska, panna par. tut. i Jarosław Moszczyński, kawaler par. tut.

Jeśli znane są przeszkody uniemożliwiające zawarcie związku małżeńskiego proszę poinformować kancelarię parafialną!!!