V NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 04.02.2024r.

1.      Dziś na Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli m-ca. Za tydzień zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego o godz. 10.00 na spotkanie wraz z Rodzicami!

2.      Za tydzień przypada Światowy Dzień Chorego, za Chorych i Cierpiących Parafian będziemy się modlić na Sumie o godz. 12.00! Natomiast po Sumie zapraszam Radę Parafialną na spotkanie, które odbędzie się na plebanii/godz.13.00/!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne/ogrzewanie/ Domowi Seniora Leleka w Szczepkowie Borowym.  Dziękuję za ofiary na Kościół złożone podczas wizyty duszpasterskiej mieszkańcom: Janowiec Kościelny do pp. Krzyżewskich i Bene Fide!

4.      Dnia 13 lutego 2024r. na parkingu przed Ośrodkiem Zdrowia w Janowcu Kościelnym odbędzie się bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. OPTO – BUS czeka w godz. 12.00 – 13.00. Obowiązują zapisy pod numerem 690 070 902!

5.      Zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziękuję za zorganizowanie pojazdów, gościnność, obecność, MODLITWĘ I WIARĘ. Dziękuję za ofiary na Kościół i na kolędę!

6.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, rozpoczynającym II semestr nauki – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

7.      W środę 31.01.2024r. dokonaliśmy konserwacji i aktualizacji wszystkich gaśnic w Kościele i na plebanii!

8.      Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”{ jak rozpoznać i rozwinąć powołanie…}  i miesięcznika „Puls” Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelny. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki Stowarzyszenia „Nieść ulgę w cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy, które buduje Hospicjum w Żyrardowie. Możemy włączyć się w to dzieło przekazując 1,5 % swojego podatku. Wszystkie potrzebne informacje znajdziemy w ulotce!

9.      W minionym tygodniu na naszym cmentarzu został pochowany +Zdzisław Orłowski; pogrzeb odbył się w piątek godz. 10.00 w Safronce. Natomiast w dniu wczorajszym odszedł do Pana +Grzegorz Wylamowski. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

10.                       ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Judyta Aleksandra Chmielewska, panna par. tut. i Michał Szczepan Jastrzębski, kawaler par. Narodzenia N.M.P.
w Warszawie – Płudach. Zapowiedź 2.