VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK B, 05.05.2024r.

  1. Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Dziękuję Rodzicom, Babciom, Dziadkom, Rodzicom Chrzestnym, Nauczycielom i Wychowawcom, Dyrekcjom Szkół Podstawowych w Waśniewie – Grabowie i w Janowcu Kościelnym, p. Agnieszce, p. Katarzynie, p. Elżbiecie, p. Annie, p. Wojciechowi, p. Piotrowi za przygotowanie tej Uroczystości! Dziękuję za dar Ołtarza – krzyż ołtarzowy. Dzieci zapraszam od poniedziałku do piątku na Biały Tydzień o godz. 17.00 /przychodzimy o godz. 16.50 na Nabożeństwo Majowe/.
  2. Pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminów dojrzałości i stoją przed wyborem drogi życiowej!
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, będziemy śpiewać Litanię Loretańską w Kościele, przy figurkach i kapliczkach. Zadbajmy, jak do tej pory , o przydrożne figurki i krzyże! Dziękuję tym Wszystkim , którzy to czynią w ciągu całego roku! Nabożeństwo majowe w naszym Kościele o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30 i w niedziele o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam!
  4. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców oraz rodziców chrzestnych i najbliższej rodziny w sobotę 11 maja od godz. 9.30! Próby przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego: – 06.05.2024r., /poniedziałek, godz. 15.00/; – 08.05.2024r., /środa, godz. 15.00/; – 10.05.2024r., /piątek, godz. 14.30 – próba generalna/. Obecność na próbach obowiązkowa!
  5. W czwartek 16 maja 2024r. w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Msza Święta Ingresowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie sprawowana o godz. 17.00. Modlitwa za Zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 15.00, po tej modlitwie spotkanie z grupami parafialnymi w Kościele o godz. 15.30!
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: pp. Mariannie i Aleksemu Kołakowskim; Mieszkańcom: Nowa Wieś Dmochy, Krajewo Wielkie za ofiarę z racji poświęcenia pól.
  7. Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz trzeci organizuje dwudniową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która jest zaplanowana na 31 maja – 1 czerwca br./piątek i sobota po Bożym Ciele/. Spotkania organizacyjne odbędą się w kościele św. Wojciecha w Nidzicy o godz. 18.40 w dniach 30 kwietnia i 21 maja. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: wojciechnidzica.pl/pielgrzymka
  8. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Maturzystom – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
  9. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Drodzy Diecezjanie!
160 lat temu, po upadku powstania styczniowego, biskup płocki Wincenty Chościak Popiel wydał list pasterski, w którym ustanowił w naszej diecezji nabożeństwo majowe do Matki Bożej i prosił, by gromadzić się w kościołach na śpiewie Litanii loretańskiej oraz rozmyślaniu o życiu Jezusa i Maryi.

Niech ta rocznica zachęca nas do udziału w nabożeństwach majowych w naszych kościołach, kaplicach, przy krzyżach i figurach przydrożnych, a także w naszych domach.

Biskup Popiel prosił, by na nabożeństwo majowe przychodzili zwłaszcza rodzice i modlili się w intencji dzieci i młodzieży. Ta intencja jest także dziś bardzo aktualna. Myślimy szczególnie o maturzystach i rozeznających powołanie życiowe, aby nie bali się wyboru małżeństwa, by byli także otwarci na życie kapłańskie, zakonne i misyjne. Zjednoczmy się także we wspólnym błaganiu w intencji poszanowania życia ludzkiego, odmawiając modlitwę, którą zostawił nam św. Jan Paweł II.

Bardzo dziękuję Wam za pięknie przyozdobione w maju krzyże, kapliczki i figury. Jest to wyrazem naszej wiary w Boga, który przez te znaki kultu przypomina nam, ze jest pośród nas obecny na drogach naszego życia.

Na czas majowej modlitwy wypraszam Wam, przez wstawiennictwo Matki Jezusa Chrystusa, Boże błogosławieństwo!


Bp Szymon Stułkowski
Biskup Płocki


Modlitwa św. Jana Pawła II
do odmawiania podczas nabożeństw majowych
(Evangelium vitae, nr 105)

O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, mężczyzn i kobiet – ofiary nieludzkiej przemocy, starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia. Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie. Amen.