WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, ROK A, 21.05.20213r.

1.      Trwa miesiąc  maj,  śpiewamy Litanię Loretańską w Kościele, przy figurkach

i kapliczkach. Nabożeństwo majowe w naszym Kościele o godz. 16.30, w soboty

o godz. 8.30 i w niedzielę o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam!

2.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół!

3.       W Gościu Niedzielnym: o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów; Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha… Dla Najmłodszych jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego!

4.      Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz drugi organizuje dwudniową pieszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu – 9-10 czerwca br. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej: wojciechnidzica.pl/pielgrzymka

5.      Dnia 25 czerwca br. odbędzie się w naszym Kościele X Festiwal Piosenki Religijnej o godz. 15.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 czerwca br. Karta zgłoszeń i regulamin Festiwalu na stronie www.janowiec.com.pl

6.      Na cmentarzu została postawiona półka na znicze do ponownego wykorzystania. Dziękuję p. Czesławowi Miecznikowskiemu za jej wykonanie i montaż. Dziękuję za pomoc p. Piotrowi Grzemskiemu!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Wszystkim Mamom z okazji Dnia Matki –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Jacek Górny. Pogrzeb odbył się w czwartek; +Adam Langowski. Pogrzeb odbył się w czwartek w Nidzicy, natomiast pochówek na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Kochani Diecezjanie!

W czasie naszego wędrowania ścieżkami wiary potrzebujemy chwil wspólnego świętowania i wyrażania radości z życia w naszych domach i rodzinach. „Ewangelia rodziny – jak napisał papież Franciszek – jest radością, która napełnia serce i całe życie” (por. Amoris laetitia, nr 200).

W takim duchu zapraszam serdecznie wszystkich Was, a szczególnie rodziny, dzieci i młodzież do przybycia do Płocka 28 maja br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia pod hasłem „Czas na rodzinę” odbędzie się II Diecezjalne Święto Rodziny. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej, podczas której przed relikwiami św. Zygmunta, patrona tego roku, otrzymamy specjalne papieskie błogosławieństwo. Następnie utworzymy XI Marsz dla Życia i Rodziny i przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, gdzie w czasie festynu wyrazimy wdzięczność za dar miłości Bożej i ludzkiej. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji. Liczę na obecność wielu z Was w Grodzie Krzywoustego, by wspomnieć także nasze drogie mamy i wszystkie dzieci w dniach, w których obchodzą swoje święta.

Drugie wydarzenie, na które równie serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i dziadków, będzie miało miejsce w Płocku 31 maja br., w środę, o godz. 17.00. W przededniu Dnia Dziecka spotkamy się najpierw na modlitwie w Bazylice Katedralnej, a następnie w ogrodzie przy moim domu będzie okazja do integracji i zabaw.

Wszystkich moich Diecezjan otaczam modlitwą i pasterskim błogosławieństwem przez wstawiennictwo Królowej rodzin. Niech Zmartwychwstały nas wszystkich prowadzi!

Płock, dnia 21 maja 2023 r.
W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

† Szymon Stułkowski