WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, ROK B, 12.05.2024r.

  1. Dziś w naszej parafii Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dziękuję Rodzicom, Babciom, Dziadkom, Rodzicom Chrzestnym, Nauczycielom i Wychowawcom, Dyrekcjom Szkół, p. Agnieszce, p. Katarzynie, p. Elżbiecie, p. Annie, p. Wojciechowi, p. Piotrowi za przygotowanie tej Uroczystości! Dziękuję za dar Ołtarza – ornat na Niedzielę Radości. Dzieci zapraszam od poniedziałku do piątku na Biały Tydzień o godz. 17.00 /przychodzimy o godz. 16.50 na Nabożeństwo Majowe/.
  2. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej włączyły się w akcję „Dzieci Pierwszokomunijne Dzieciom Misji” składając ofiarę w wysokości 380 zł. Bóg zapłać!
  3. Nabożeństwo majowe w naszym Kościele o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30 i w niedziele o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam!
  4. W czwartek 16 maja 2024r. w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Msza Święta Ingresowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie sprawowana o godz. 17.00/ na Mszę Świętą zapraszam Dzieci , które przystąpiły do I Komunii Świętej i Druhów Strażaków OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe/. Modlitwa za Zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 15.00, po tej modlitwie spotkanie z grupami parafialnymi w Kościele o godz. 15.30!
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: p. Józefowi Grzemskiemu!
  6. Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz trzeci organizuje dwudniową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która jest zaplanowana na 31 maja – 1 czerwca br./piątek i sobota po Bożym Ciele/. Spotkania organizacyjne odbędą się w kościele św. Wojciecha w Nidzicy o godz. 18.40 w dniach 30 kwietnia i 21 maja. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: wojciechnidzica.pl/pielgrzymka
  7. OPTO- BUS zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 14 czerwca/piątek/ br. w godz. 11.00 – 12.00! Miejsce badania: parking przy OSP Janowiec Kościelny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 570 107 107.
  8. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Uczniom klas 8 – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
  9. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika „Puls” Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.
  10. W minionym tygodniu odeszła do Pana +Irena Gratunik. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Różaniec za +Irenę zostanie odmówiony w domu rodzinnym w Janowcu Kościelnym w poniedziałek o godz. 18.00. Natomiast w dniu pogrzebu wyprowadzenie ciała z domu o godz. 10.15, kondukt żałobny przejdzie do Kościoła, po czym zostanie odmówiony Różaniec w Kościele o godz. 10.30! Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…