X NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 11.06.2023r.

1.      Trwa Oktawa Bożego Ciała z procesją każdego dnia do czwartku włącznie/na Mszy Świętej o godz. 17.00/, kiedy to poświęcimy kwiaty i zioła. Dziękuję za  przygotowanie Ołtarzy: OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe; Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Janowcu Kościelnym, p. Marii Szulc z Rodziną i pp. Wrzeszczyńskim.  Dziękuję Asyście Procesyjnej, dzieciom  pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatkami;  Druhom Strażakom i  Policji,  którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem! Dziękuję za kwiaty Rodzinie Ambrozińskich!

2.      Nabożeństwo czerwcowe w naszym Kościele o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30

i w niedzielę o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję pp. Magdalenie i Piotrowi Grzemskim – Fundatorom nowej chorągwi ze św. Janem Pawłem II i bł. Stefanem kard. Wyszyński

4.      Dnia 25 czerwca br. odbędzie się w naszym Kościele X Festiwal Piosenki Religijnej o godz. 15.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 czerwca br. Karta zgłoszeń i regulamin Festiwalu na stronie www.janowiec.com.pl. Natomiast 27 czerwca br. będziemy gościć z noclegiem XV Pieszą Pielgrzymkę Maków Maz. – Gietrzwałd.

5.      Za tydzień 18 czerwca br. od godz. 10.00 w Nidzicy/nad Jeziorkiem Miejskim/ odbędzie się Gra Miejska PRZYGODA Z TATĄ. W programie liczne atrakcje. Zaprasza Wojewoda Warmińsko – Mazurski – p. Artur Chojecki.

6.      Dziś o godz. 14.00 odbędzie się poświęcenie pól: Pokrzywnica, Szczepkowo Zalesie, Szczepkowo Pawełki, Sołdany, Bukowiec, Piotrkowo, Żabino,  Sowy, Cygany, Kołaki, Leśniki/Msza Święta – 16.07.2023r.- godz.12.00/. Ofiary złożone przy poświęceniu pól będą przeznaczone na prace remontowe. Dziękuję za ofiarę na Mszę Świętą mieszkańcom Nowej Wsi Dmochy, Krajewa Wielkiego i Małego/23.09.2023r. – godz.8.30/. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu: Janowiec Kościelny, Janowiec Zdzięty, Jastrząbki, Kuce, Trząski, Smolany, Iwany, Krajewo Kawęczyno i Skrody.

7.      Dnia 20 czerwca/wtorek/ br. będziemy przeżywać Dzień Eucharystyczny. Serdecznie zapraszam na Adorację i modlitwę do naszej świątyni!

8.      W Gościu Niedzielnym: tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym…

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

10.  W minionym tygodniu odszedł do Pana +Jerzy Kopczyński. Pogrzeb odbył się w środę w Safronce, natomiast pochówek na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

11.  ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

 – Angelika Podowska, panna par. tut. i Marcin Strzembeczny, kaw. z par. św. Anny w Strzegowie. Zapowiedź 2.

-Joanna Podowska, panna par. tut. i Mateusz Eryk Pieśko, kawaler z parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Zapowiedź 2.