X NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 09.06.2024r.

 1. Nabożeństwo czerwcowe – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30 i w niedziele o godz. 12.00.
 2. Poświęcenie pól w naszej parafii  –  ciąg dalszy II części   – od Sów do Leśnik – dziś od godz. 14.00/Msza Święta – 21.07.2024r. – godz.12.00/!
 3. Kolejny Dzień Eucharystyczny w naszej parafii odbędzie się 20 czerwca br. ,  zapraszam na Adorację i modlitwę przez cały dzień w Kościele!
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: p. Annie Myślińskiej, p. Elżbiecie Pyra, p. Jadwidze Klimek, p. Renacie Szczepkowskiej, p. Jadwidze Czarzastej, p. Danucie Szczepkowskiej, p. Teodozji Szczepkowskiej, p. Weronice Sosnowskiej, p. Barbarze Sosnowskiej, p. Józefowi Lipińskiemu, p. Henrykowi Kołakowskiemu, p. Markowi Grzemskiemu, pp. Bożenie i Stanisławowi Grochala, pp. Bożenie i Janowi Kobus, pp. Krystynie i Romualdowi Oman, pp. Bogumile i Leszkowi Dunajskim, pp. Lucynie i Romualdowi Moszczyńskim, pp. Iwonie i Andrzejowi Chmielewskim, pp. Joannie i Michałowi Chmielewskim, pp. Jadwidze, Tadeuszowi i Mateuszowi Szczepkowskim, pp. Kamili i Michałowi Nowosielskim, pp. Ewie i Krzysztofowi Leśnikowskim, pp. Wiesławie i Franciszkowi Skudynowskim, pp. Jolancie i Markowi Moszczyńskim, pp. Aldonie i Piotrowi Szczepkowskim,  Sołectwu Kołaki, Mieszkańcom Pokrzywnicy Wielkiej. Dziękuję za ofiary składane podczas poświęcenia pól: Jastrząbki, Pokrzywnica, Szczepkowo Pawełki, Bukowiec Wielki, Piotrkowo, Żabino!
 5. Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe BENE FIDE wyszło z inicjatywą wsparcia zbiórki funduszy na wkład własny dotyczący Polskiego Ładu. W związku z tym organizuje przez trzy kolejne niedziele KIERMASZ CIAST I SŁODKOŚCI na placu przed Kościołem po każdej Mszy Świętej! Dziękuję Druhom Strażakom i Wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło!
 6. Dnia 06.07.2024r. Urząd Gminy Janowiec Kościelny organizuje wyjazd na bezpłatne badania mammograficzne, cytologiczne oraz tomografię komputerową płuc. Badania będą wykonane w Poliklinice MSWiA w Olsztynie. Zapisy pod numerem telefonu 89 6262062/89 6262002 lub w Sekretariacie Urzędu Gminy.
 7. OPTO- BUS zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 14 czerwca/piątek/ br. w godz. 11.00 – 12.00! Miejsce badania: parking przy OSP Janowiec Kościelny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 570 107 107.
 8. Dnia 23 czerwca br. w naszym Kościele o godz.15.00. odbędzie się XI Festiwal Piosenki Religijnej – zgłoszenia na specjalnej karcie w Samorządowym Ośrodku Kultury do 16.06.2024r. Natomiast dzień wcześniej, 22.06.2024r. odbędzie się XXII Seminarium Historyczne „Rodowód, Tożsamość, Tradycje” – „Powstanie Styczniowe na Pobożu” w Jabłonowie Dyby o godz. 10.00. W programie prelekcje zaproszonych Gości oraz rekonstrukcja historyczna potyczki w Miecznikowie Kołakach. Program na parafialnej stronie internetowej i w gablocie przed Kościołem.
 9. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
 10. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia jest „Historia Kościoła”.
 11. Dnia 27 czerwca br. będziemy gościć z noclegiem XVI Pieszą Pielgrzymkę z Makowa Mazowieckiego do Gietrzwałdu. Natomiast 01 sierpnia br. ok. godz. 18.30 będziemy gościć pielgrzymów z 41 Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Proszą o wsparcie i udzielenie noclegu. Pamiętajmy, że zanoszą corocznie również nasze intencje do Częstochowy!