XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 13.08.2023r.

1.      W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 z poświęceniem ziół i kwiatów. Pamiętamy o kolejnej rocznicy cudu nad Wisłą i o Wojsku Polskim w Dniu Ich Święta. W Uroczystość o godz. 10.00 Druhowie OSP Janowiec Kościelny  podziękują za ofiary złożone na pojazd bojowy Tatra 815; zamówili również Mszę Świętą w intencji Parafian – Darczyńców, która zostanie odprawiona 18.10.2023r. o godz. 16.00 i ofiarowali kwiaty przy tabernakulum! Bóg zapłać!!!

2.      Dziękuję Asyście Procesyjnej, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatkami, Gościom i Parafianom za modlitwę i czynny udział podczas Sumy Odpustowej. Dziękuję Stowarzyszeniu Bene Fide za zorganizowanie III Festynu Parafialnego, Wszystkim wspierającym, Sponsorom i Dobrodziejom!

3.      Sierpień to miesiąc bogaty w Uroczystości religijne  i patriotyczne. Jest też miesiącem abstynencji. Przed Ołtarzem znajduje się Księga Trzeźwości!

4.      Przypominam, iż  Apele Jasnogórskie /godz. 20.30/ będą trwać do 15 sierpnia. Ostatni będzie Apelem patriotycznym! Dziękuję Wszystkim Pielgrzymom Duchowym za wytrwałą modlitwę!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Magdalenie i Jackowi Tarwackim, p. Józefowi Grzemskiemu! Dziękuję p. Weronice Sosnowskiej za ufundowanie figury św. Michała Archanioła z Gargano do naszego Kościoła; p. Zbigniewowi Chmielewskiemu i p. Marcinowi Szczepkowskiemu za wykonanie i montaż specjalnej podstawy pod figurę/nieodpłatnie/.

6.      W Gościu Niedzielnym: Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży – wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek…

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!

8.      W minionym tygodniu odeszła do Pana +Bożena Urszula Chodubska. Pogrzeb odbył się w piątek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

APEL O POMOC DLA SŁOWENII

Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro.

Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie.

Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi.

Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku

Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski