XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 03.09.2023r.

1.      Dziś na Sumie o godz. 12.00 Adoracja  i procesja eucharystyczna. Zapraszam Asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatkami!

2.      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w poniedziałek 04 września br. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 8.00 Dzieci i Młodzież, Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców i Pedagogów!!!

3.      W dniu wczorajszym o godz. 12.00 podziękowaliśmy Bogu  za tegoroczne plony i poświęciliśmy ziarno na zasiew. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz na stadion w Kucach i dalszy ciąg Uroczystości . Dziękuję za dar Ołtarza Rolnikom naszej Gminy Janowiec Kościelny – Custodia, naczynie liturgiczne przeznaczone do przechowywania w tabernakulum Najświętszego Sakramentu –  Konsekrowanej Hostii, która służy do wystawiania w monstrancji!

4.      Starym zwyczajem po żniwach wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów! Dziękuję za ofiarę pp. Lucynie i Romualdowi Moszczyńskim!

5.      OPTO – BUS zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku 19 września br./wtorek/ w godz. 17.00 – 18.00 na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Janowcu Kościelnym! Obowiązują zapisy!

6.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół:
p. Barbarze Oman, p. Krzysztofowi Świniarskiemu, pp. Lucynie i Romualdowi Moszczyńskim za ofiarę na alejki cmentarne!

7.      Dnia 16 września br. odbędzie się autokarowa pielgrzymka dzieci do Rostkowa. Zapisy u p. Agnieszki Piotrkowskiej/wpisowe 10 zł./ wyjazd o godz.8.00. Zachęcam do udziału!!!

8.      W Gościu Niedzielnym: Zaufać katechezie; Młodzi chorują na totalną samotność w swoim wirtualnym świecie; Czego nie rozumieją ekoaktywiści?

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom w Roku Szkolnym 2023/2024 –  życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!