XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 10.09.2023r.

1.      Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny 2023/2024!  Przygotowujemy się do I Komunii Świętej/05 maja 2024r., godz. 12.00/ i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego/12 maja 2024r., godz. 12.00/! Za tydzień o godz. 10.00 zapraszamy PIERWSZAKÓW z plecakami, które poświęcimy podczas Mszy Świętej!

2.      W naszym Kościele od wtorku przed obrazem Matki Bożej ma swoje miejsce świecznik wotywny. Możemy zapalić światło/ świeczkę jako podziękowanie, uwielbienie, prośbę za wstawiennictwem Maryi! Serdecznie zachęcam, aby płomień – symbol wyrażał w ten sposób naszą modlitwę!!!

3.      Starym zwyczajem po żniwach wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów! Dziękuję za ofiarę pp. Teresie i Krzysztofowi Smolińskim, Sołectwu Kołaki i Siwe, Mieszkańcom Stare Połcie!

4.      OPTO – BUS zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku 19 września br./wtorek/ w godz. 17.00 – 18.00 na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Janowcu Kościelnym! Obowiązują zapisy!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół: pp. Irminie i Piotrowi Chmielewskim, p. Jolancie Gołaszewskiej za ofiarę na alejki cmentarne! Panu Krzysztofowi Piotrkowskiemu dziękuję za naprawienie elektrycznej usterki przy plebanii! Parze Młodej – NOWOŻEŃCOM: Annie i Danielowi Łachacz dziękuję za kwiaty do Kościoła!

6.      Dnia 16 września br. odbędzie się autokarowa pielgrzymka dzieci do Rostkowa. Zapisy u p. Agnieszki Piotrkowskiej/wpisowe 10 zł./ wyjazd o godz.8.00. Zachęcam do udziału!!!

7.      W Gościu Niedzielnym: Specjalny dodatek z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów….

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!