XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 17.09.2023r.

1.      Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny 2023/2024!  Przygotowujemy się do I Komunii Świętej/05 maja 2024r., godz. 12.00/ i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego/12 maja 2024r., godz. 12.00/! Dziś o godz. 10.00 zapraszamy PIERWSZAKÓW z plecakami, które poświęcimy podczas Mszy Świętej!

2.      W naszym Kościele  przed obrazem Matki Bożej ma swoje miejsce świecznik wotywny. Możemy zapalić światło/ świeczkę jako podziękowanie, uwielbienie, prośbę za wstawiennictwem Maryi! Serdecznie zachęcam, aby płomień – symbol wyrażał w ten sposób naszą modlitwę!!!

3.      Starym zwyczajem po żniwach wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów! Dziękuję za ofiarę pp. Teresie i Krzysztofowi Smolińskim, Sołectwu Kołaki i Siwe, Mieszkańcom Stare Połcie, p. Andrzejowi Jabłonowskiemu, p. Jadwidze Szczepkowskiej, pp. Wioletcie i Rafałowi Szczepkowskim, p. Grażynie Słabuszewskiej!

4.      OPTO – BUS zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku 19 września br./wtorek/ w godz. 17.00 – 18.00 na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Janowcu Kościelnym! Obowiązują zapisy!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół: Nowożeńcom: Annie i Danielowi Łachacz za kwiaty i ofiarę na Kościół! Dziś ofiarami do puszek możemy wesprzeć Katolickie Radio Diecezji Płockiej! Dziękuję p. Pawłowi Semeniuk, który zgodził się pomóc w naprawie usterki zegara!

6.      W dniu wczorajszym odbyła się autokarowa pielgrzymka dzieci do Rostkowa. Dziękuję  p. Agnieszce Piotrkowskiej i wszystkim Opiekunom: p. Katarzynie Bogdańskiej, p. Mirosławie Szczepkowskiej, p. Jackowi Zielińskiemu – kierowcy. Panu Wójtowi Piotrowi Rakoczemu za udostępnienie autokaru!

7.      Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. Zwiedzimy Katedrę, w programie znajdzie się wizyta w Ogrodzie Zoologicznym! Wyjazd 14.10.2023r. o godz. 9.30/sobota – najpierw Msza Święta o godz. 9.00!

8.      Zachęcam dzieci i młodzież do angażowania się w życie parafii: do śpiewu /Iskierki/ czy też do wstąpienia do grona ministrantów!

9.      W Gościu Niedzielnym: wywiad z kard. Rysiem o wypowiedziach papieża w sprawie Rosji; Jak się bronić przed brutalizacją języka…

10.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!