XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 22.10.2023R.

1.      Przed nami ostatni pełny tydzień październikowej modlitwy RÓŻAŃCOWEJ przypominam Różaniec: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00 i w niedziele o godz. 11.30! Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej! Trwa konkurs na najbardziej pomysłowy Różaniec/prace możemy podziwiać na specjalnej tablicy w prezbiterium/  i drugi konkurs dla tych, którzy zbierają karteczki z udziału w tym nabożeństwie! W czwartek 26.10.2023r. zapraszam na Różaniec młodzież oraz tych, którzy przygotowują się do bierzmowania /proszę, aby z p. Agnieszką Piotrkowską odmówili poszczególne tajemnice/, natomiast za tydzień w niedzielę zapraszam Męski Pluton Różańcowy, aby poprowadził Różaniec o godz. 11.30!

2.      Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.00. Przed Mszą Świętą procesja i różaniec o godz. 11.30/w czasie różańca będziemy modlić się za Zmarłych w wypominkach jednorazowych/. W Dzień Zaduszny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 – na cmentarzu i godz.. 17.00 – Zaduszki Janowieckie za Zmarłych w minionym roku. Można zgłaszać wypominki roczne i jednorazowe! Zwracam się z prośbą do Druhów Strażaków OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe o czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem w Uroczystość Wszystkich Świętych! Druhowie Strażacy zbiorą też kolektę mszalną razem z p. Kościelnym, którą przeznaczamy na wywóz śmieci z cmentarza i na alejki cmentarne! Proszę o użyczenie energii elektrycznej pp. Jadwigę Szczepkowską, Wiolettę i Rafała Szczepkowskich oraz o użyczenie nagłośnienia p. Pawła Waleriańskiego ! Bóg zapłać!

3.      Starym zwyczajem po żniwach wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów! Dziękuję za ofiarę p. Zofii Politowskiej!

4.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę/dziś na misje/  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne:  p. Agnieszce Skierskiej, p. Jadwidze Szczepkowskiej, p. Zofii Politowskiej, p. Marii Szulc, pp. Katarzynie i Zbigniewowi Kutryb, p. Teresie Rudzińskiej! Dziękuję za kwiaty do Kościoła pp. Bożenie i Stanisławowi Grochala!

5.      W Gościu Niedzielnym: cykl analizujący wizję Kościoła wyłaniającą się z czterech Ewangelii; Czy Palestyńczycy i Izraelczycy nauczą się kiedykolwiek współistnieć?

6.      Przypominam o porządku na cmentarzu Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

7.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!