XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 08.10.2023r.

1.      Nabożeństwo różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00 i w niedziele o godz. 11.30! Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej! Ogłaszamy konkurs na najbardziej pomysłowy Różaniec i drugi konkurs dla tych, którzy będą zbierać karteczki z udziału w tym nabożeństwie!

2.      Za tydzień będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły włączą się w obchody tego dnia, kwestując po Mszach Świętych przed Kościołem!

3.      W niedzielę za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 10.00 zapraszamy rodziców i dzieci przystępujące w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego! Obecność obowiązkowa!

4.      Starym zwyczajem po żniwach wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów! Dziękuję za ofiarę pp. Krystynie i Romualdowi Oman!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół:  p. Barbarze Sosnowskiej, pp. Krystynie i Romualdowi Oman/w tym za ofiarę na ogrzewanie Kościoła/, pp. Agnieszce i Robertowi Antczak, Stowarzyszeniu Ziemi Janowieckiej za ofiarę na alejki cmentarne! Doposażamy drugą Zakrystię/zakupiliśmy dwa kolejne stoliki i obrusy/ dziękuję za ufundowanie obrusów p. Elżbiecie Szczepkowskiej. Doposażamy Ołtarz na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym/zabezpieczenie przed wiatrem – trzy ścianki – podziękowania dla p. Roberta Antczak; odnowienie krzyża nad Ołtarzem – podziękowania dla p. Piotra Szczepkowskiego; ławka zamontowana na stałe za Ołtarzem – podziękowania dla p. Piotra Grzemskiego/.

6.      Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. Zwiedzimy Katedrę, w programie znajdzie się wizyta w Ogrodzie Zoologicznym! Wyjazd 14.10.2023r. o godz. 9.30/sobota – najpierw Msza Święta o godz. 9.00!

7.      W Gościu Niedzielnym: Dzieci coraz gorzej widzą…; Ukraina – normalne życie w nienormalnych warunkach…..; Zachęcam do lektury miesięcznika PULS…

8.      Przypominam o porządku na cmentarzu Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

9.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń, Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Wychowawcom, Katechetom  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!