XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 15.10.2023r.

1.      Nabożeństwo różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00 i w niedziele o godz. 11.30! Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców i wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej! Ogłaszamy konkurs na najbardziej pomysłowy Różaniec i drugi konkurs dla tych, którzy będą zbierać karteczki z udziału w tym nabożeństwie!

2.      Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Wspieramy dzieci i młodzież , którzy nie mają środków na dalszą edukację. Uczniowie/Wolontariusze naszej szkoły włączają się w obchody tego dnia, kwestując po Mszach Świętych przed Kościołem! Dziękuję p. Agnieszce Piotrkowskiej i Uczniom! Natomiast w piątek 20.10.2023r. zapraszam na Mszę Świętą o godz. 8.00 w intencji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym z okazji Dnia Patrona – św. Jana Pawła II!

3.       W dniu dzisiejszym po  Mszy Świętej o godz. 10.00 zapraszamy rodziców i dzieci przystępujące w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego! Obecność obowiązkowa!

4.      Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.00. Przed Mszą Świętą procesja i różaniec o godz. 11.30/w czasie różańca będziemy modlić się za Zmarłych w wypominkach jednorazowych/. W Dzień Zaduszny Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 – na cmentarzu i godz.. 17.00 – Zaduszki Janowieckie za Zmarłych w minionym roku. Można zgłaszać wypominki roczne i jednorazowe!

5.      Starym zwyczajem po żniwach wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów! Dziękuję za ofiarę p. Irenie Gratunik, pp. Bożenie i Stanisławowi Grochala!!

6.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne:  p. Halinie Wiśniewskiej, pp. Ewie i Krzysztofowi Leśnikowskim, pp. Teresie i Mirosławowi Szypulskim, pp. Mariannie i Aleksemu Kołakowskim, pp. Aldonie i Piotrowi Szczepkowskim, pp. Ewie i Piotrowi Szczepkowskim, pp. Paulinie i Andrzejowi, Marysi i Antosiowi Szypulskim, pp. Bożenie i Stanisławowi Grochala! Panu Piotrowi Szczepkowskiemu dziękuję za odnowienie krzyża nad Ołtarzem znajdującym się na cmentarzu!

7.      Dziękuję wszystkim Uczestnikom i Opiekunom pielgrzymki do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku i do Katedry płockiej. Zwiedziliśmy też  Ogród Zoologiczny . Niech ten czas zaowocuje jeszcze większą czcią Miłosierdzia Bożego i dobrymi wspomnieniami!

8.      W Gościu Niedzielnym: teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce! Zachęcam do lektury miesięcznika PULS…

9.      Przypominam o porządku na cmentarzu Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

10.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!