XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 29.10.2023r.

1.      We wtorek kończymy miesiąc październik i wspólną modlitwę różańcową! Dziękuję dzieciom, rodzicom, p. Agnieszce Piotrkowskiej, wszystkim, którzy uczestniczyli w tej pięknej modlitwie, Kołom Żywego Różańca, Męskiemu Plutonowi Różańcowemu. Wyniki konkursu na najbardziej pomysłowy Różaniec i z uczestnictwa w Różańcu zostaną ogłoszone 12 listopada b.r. w Kościele na Mszy Świętej o godz. 10.00!/do 05.11.2023r. przynosimy plansze z karteczkami/.

2.       W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.00. Przed Mszą Świętą procesja i różaniec o godz. 11.30/w czasie różańca będziemy modlić się za Zmarłych w wypominkach jednorazowych/. W Dzień Zaduszny. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 – na cmentarzu i godz.. 17.00 – Zaduszki Janowieckie za Zmarłych w minionym roku/ o godz.16.30 Różaniec w Kościele/. Można zgłaszać wypominki roczne i jednorazowe! Zwracam się z prośbą do Druhów Strażaków OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe o czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem w Uroczystość Wszystkich Świętych! Druhowie Strażacy zbiorą też kolektę mszalną razem z p. Kościelnym, którą przeznaczamy na wywóz śmieci z cmentarza i na alejki cmentarne!  Bóg zapłać! Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskiwać odpusty za Zmarłych pod określonymi warunkami/które są nam znane/!

3.      W I piątek miesiąca udam się do Chorych od godz. 8.00. W I sobotę miesiąca zapraszam na Różaniec o godz. 8.00; za tydzień z racji I niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 12.00!

4.      Starym zwyczajem po żniwach wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Dziękuję za troskę o powołanych i przyszłych kapłanów! Dziękuję za ofiarę pp. Agnieszce i Andrzejowi Podowskim, p. Jadwidze Grzejdak!

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne:  pp. Agnieszce i Andrzejowi Podowskim, p. Małgorzacie Szypulskiej, p. Dawidowi Siemianowskiemu, pp. Elżbiecie i Andrzejowi Żebrowskim za ofiarę na ogrzewanie Kościoła, p. Jadwidze Grzejdak/również na ogrzewanie/, p. Jackowi Młyńskiemu, pp. Małgorzacie i Sławomirowi Płoskim. p. Zbigniewowi Politowskiemu!

6.      W Gościu Niedzielnym: o zagrożeniach czyhających na dzieci w Internecie; Myślenie o niebie pozwala pokonywać lęk przed śmiercią!!!

7.      Przypominam o porządku na cmentarzu Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!