XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A, 05.11.2023r.

1.      Dziś I Niedziela miesiąca. Na Sumie o godz. 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu!

2.      Rozwiązanie Konkursów związanych z Różańcem nastąpi w przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 Na tę Mszę Świętą zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego!!

3.      Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Eucharystii na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny/p. Elżbiecie Szczepkowskiej, p. Piotrowi Grzemskiemu, p. Wojciechowi Szulc, pp. Wioletcie i Rafałowi Szczepkowskim, p. Jadwidze Szczepkowskiej, p. Pawłowi Waleriańskiemu, Druhom Strażakom OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe/!

4.      Można zgłaszać wypominki roczne!  Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskiwać odpusty za Zmarłych pod określonymi warunkami: być w stanie łaski uświęcającej, pobożnie nawiedzić cmentarz, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga.

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę  i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne:  pp. Elżbiecie i Andrzejowi Żebrowskim, p. Elżbiecie Gołębiewskiej , pp. Barbarze i Markowi Załoga, p. Kazimierzowi Szczepkowskiemu, p. Irenie Jankowskiej, pp. Lucynie i Romualdowi Moszczyńskim, p. Barbarze Zembrzuskiej, Sołectwu Kołaki i Siwe/na ogrzewanie/! Dziękuję za ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku Mieszkańcom Pokrzywnicy!

6.      W Gościu Niedzielnym: artykuł o parafiach polskich i zagranicznych, które zasłynęły z wielkiej liczby powołań; artykuł o zmarłej Wandzie Półtawskiej – przyjaciółce Jana Pawła II…

7.      W środę w Gminnym Ośrodku Kultury o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców gminy, dotyczące dofinansowania na odnawialne źródła energii!

8.      Msza Święta w intencji Ojczyzny będzie sprawowana w sobotę 11 listopada o godz. 10.00!

9.      Przypominam o porządku na cmentarzu. Segregacja śmieci, pojemniki, boks na sztuczne kwiaty na podstawie z gipsu…! Proszę o przestrzeganie tych zasad!

10.  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!