ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK B, 19.05.2024r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jutro Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła , Msze Święte o godz. 16.30 i 17.00.
 2. Poświęcenie pól w naszej parafii odbędzie się 26 maja – I część od godz. 14. Natomiast II część poświęcenia pól – 02 czerwca od godz. 15.00!
 3. Dnia 30 maja br. przypada Boże Ciało. Procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy o godz. 12.00. Proszę o przygotowanie Ołtarzy tradycyjnie w tych samych miejscach i o czuwanie nad bezpieczeństwem OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe, zapraszam Asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatkami, dzieci pierwszokomunijne w albach!
 4. Nabożeństwo majowe w Kościele o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30 i w niedziele o godz. 12.00! Serdecznie zapraszam!
 5. W czwartek 16 maja 2024r. w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Dziękuję Dyrekcji naszej Szkoły za przyjęcie ks. Biskupa, za przygotowanie pięknego programu przez dzieci, p. Katechetce i Wszystkim Nauczycielom; dziękuję za obecność na cmentarzu, następnie w Kościele – grupom parafialnym za sprawozdania, za udział we Mszy Świętej Ingresowej, Dzieciom Pierwszokomunijnym i tym, które odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego, przybyłym Księżom, Druhom Strażakom OSP Janowiec Kościelny i Szczepkowo Borowe. Dziękuję za troskę o stół plebanijny i pomoc w kuchni!
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół/alejki cmentarne: p. Józefowi Grzemskiemu!
 7. Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz trzeci organizuje dwudniową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która jest zaplanowana na 31 maja – 1 czerwca br./piątek i sobota po Bożym Ciele/. Spotkania organizacyjne odbędą się w kościele św. Wojciecha w Nidzicy o godz. 18.40 w dniu 21 maja. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: wojciechnidzica.pl/pielgrzymka
 8. OPTO- BUS zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 14 czerwca/piątek/ br. w godz. 11.00 – 12.00! Miejsce badania: parking przy OSP Janowiec Kościelny. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 570 107 107.
 9. Dnia 23 czerwca br. w naszym Kościele o godz.15.00. odbędzie się XI Festiwal Piosenki Religijnej – zgłoszenia na specjalnej karcie w Samorządowym Ośrodku Kultury do 14.06.2024r.
 10. Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!!!
 11. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” i miesięcznika „Puls” Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym. Do nabycia jest „Gość Extra”, poświęcony Matkom Świętych.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Zdzisław Węgierski. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…