ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK C, 05.06.2022r.

1.      Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 16.30 i 17.00.

2.      Zapraszam na  nabożeństwo czerwcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, w soboty o godz. 8.30, a w niedzielę o godz. 12.00!

3.      Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelkie ofiary składane na Kościół! Dziękuję za ofiarę na kostkę wokół Kościoła pp. Magdalenie i Piotrowi Grzemskim; pp. Joannie i Pawłowi Antczak!

4.      Próba generalna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 18.00. Spowiedź dla Kandydatów, Świadków i Rodziców bezpośrednio po próbie – od godz. 19.00!!!

5.      W niedzielę 12 czerwca br. o godz. 14.00 odbędzie się poświęcenie pól. Święcenie rozpocznie się od Janowca, Janowiec Zdzięty, Jastrząbki, Kuce, Stare Połcie, Nowa Wieś Dmochy, Górowo Trząski, Połcie Młode, Smolany, Szczepkowo Borowe, „Trójmiasto”. Natomiast 19 czerwca br. od godz. 14.00 druga część pól: Pokrzywnica, Szczepkowo Zalesie, Szczepkowo Pawełki, Sołdany, Bukowiec, Piotrkowo, Żabino, Sowy, Cygany, Kołaki, Leśniki. Ofiary złożone przy święceniu pól przeznaczone będą na prace remontowe. Dziękuję za ofiarę na Mszę Świętą mieszkańcom Nowej Wsi Dmochy, Krajewa Małego i Wielkiego.

6.       W Gościu Niedzielnym: Biblia Audio – Dzieje Apostolskie i Listy Pawłowe; Co mówi Duch do Kościoła! Zachęcam do lektury miesięcznika PULS Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowcu Kościelnym.

7.      Parafia św. Wojciecha w Nidzicy organizuje dwudniową pieszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu, która zaplanowana jest na 17-18 czerwca br.(piątek i sobota po Bożym Ciele). Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i na stronie internetowej
św. Wojciecha!

8.      Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń  – życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkich łask!

9.      W minionym tygodniu, w czwartek o godz. 13.00 odbył się pogrzeb +Anny Szczepkowskiej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

10.  ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Martyna Tańska i Sebastian Dariusz Kazimierczak, obydwoje z  par. Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła w Olsztynie. Zapowiedź 1.